موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آب و هوا

a/66765 :کد

0

بازگشائی همه راه‌های استان گلستان

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۳
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -بازگشائی همه راه‌های استان گلستان

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان با اشاره به بارش باران شدید در روز گذشته در استان، گفت: هم‌اکنون همه راه‌های استان که بر اثر شدت این بارش‌ها برای ساعاتی با مشکل تردد و انسداد مسیر روبرو شدند، بازگشایی و ت

به گزارش خبرگزاری تحلیل ایران از گرگان، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گلستان، ابراهیم مبارک قدم اظهار داشت: محور گرگان به آق‌قلا، بزرگراه کردکوی به بندرگز، محور روستایی گرگان به زیارت، محور کلاله به مراوه تپه و محور آزادشهر به سمت خوش‌ییلاق از جمله محورهایی بودند که دچار آبگرفتگی و تجمیع رسوبات شده بودند.

مبارک قدم، همچنین از محور گنبد به آق قلا، محور گنبد به کلاله (بایلر)، محور رامیان به اولنگ، محورهای آنتنی دهنه محمد آباد در شهرستان علی آبادکتول و محور بندرترکمن به سه راهی یساقی به عنوان محورهای دیگری نام برد که با آبگرفتگی و تجمیع رسوبات روبرو بوده که با انجام عملیات لایروبی و تنقیه پل‌ها توسط راهداران به حالت عادی بازگشتند.

وی اظهارکرد: محورهای کوهستانی درازنو، محور توسکستان و  محور خوش ییلاق نیز به علت ریزش برف و عدم استفاده رانندگان از زنجیر چرخ با اختلال تردد روبرو شده بودند که با انجام عملیات راهداری اضطراری، تردد در آن‌ها برقرار است اما باید جوانب احتیاط به علت لغزندگی سطح آنها انجام شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: محور گرگان به شاهرود، محور آزادشهر به خوش ییلاق، محور اولنگ و محور گرگان به زیارت نیز به علت شدت بارش و آبگرفتگی دچار ریزش سنگ همراه با گل و لای شده بودند که هم‌اکنون باز هستند.

مبارک قدم اظهار کرد: ماموران راهداری از زمان آغاز بارش‌ها تا پاسی از شب با بکارگیری بیش از 80 دستگاه انواع ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین و حضور فیزیکی در همه محورهای دارای بارش برف و باران برای انجام اقدامات مورد نیاز راهداری اضطراری و هدایت و کنترل ترافیک عبوری و همچنین کنترل وضعیت رودخانه‌ها، تدابیر و تمهیدات وی‍ژه را انجام دادند.

وی یادآور شد: بر اثر جاری شدن سیلاب در روز گذشته صدماتی به ابنیه فنی و جسم راه های ارتباطی استان به خصوص محورهای کوهستانی وارد شده که پس از ارزیابی و جمع بندی‌های کارشناسی اعلام می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از رانندگان خواست که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و سرعت مطمئنه، احتیاط لازم، توجه به توصیه‌های ماموران راهداری و پلیس راه و همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ برای تردد از مناطق کوهستانی اقدام کنند.

طول راه‌‎های استحفاظی استان گلستان به بیش از 5 هزار کیلومتر است.

                               

آب وهوا     گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :