موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/67522 :کد

0

با حلوا حلوا گفتن دهان مردم شیرین نمی‎شود

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -با حلوا حلوا گفتن دهان مردم شیرین نمی‎شود

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان اسلام سعی می‎کنند با نفوذ در بدنه جامعه اسلامی، وحدت و امام‎محوری را در جامعه تهدید کنند.

به گزارش خبرگزاری تحلیل ایران از گرگان، حجت‎الاسلام مجتبی ذالنور عصر امروز در مراسمی که با محوریت بررسی مسائل روز در مسجدالرضای آذربایجانی‎های مقیم شهرستان گرگان برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بعد از برجام یکی از مهم‌ترین مقوله‎هایی که به آن تأکید داشتند مسئله نفوذ بوده، به طوری که عملیات روانی دشمن از ابزار نفوذ است.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین عمود خیمه نظام اسلامی امام امت «ولی‎فقیه» است، تصریح کرد: کسانی هستند که یدک خط امام را با خود می‎کشند، اما مهم‌ترین پایه نظام اسلامی یعنی ولایت فقیه را مورد هجوم قرار می‎دهند، برخی می‎گفتند در زمان امام نسبت به اصل ولایت حرف داشتیم چه برسد به ولایت مطلقه فقیه، آنها با اصل و ریشه مشکل دارند.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه نباید از مشکلات مردم غفلت کرد، افزود: اگر از مردم غفلت کنیم و توجه به مشکلات آنها نداشته باشیم در مسندهای مسئولیتی هیچ پاسخی در محضر عدل الهی نداریم.

ذالنور با اشاره به اینکه حل مشکلات مردم تلاش و حساسیت می‎خواهد، تشریح کرد: کسی که شانه زیر بار مسئولیت می‌دهد، اما نمی‎تواند مشکلات را حل کند نباید جلو بیاید، با حلوا حلوا گفتن که نمی‎توان دهان مردم را شیرین کرد؛ مردم باید به صورت عملی حل مشکلات را لمس کنند.

وی با بیان اینکه هیچ مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد، متذکر شد: برخی به جای توجه به درون، اعتماد به جوانان، اتکا به خود، تحکیم ساخت درون، توجه به صادرات‌محوری، چشم به کمک بیگانه دوختند، وزیری که می‎گوید وقتی مدیر ورزش وارد می‎کنیم چه اشکالی دارد که مدیر اقتصادی وارد کنیم و بگذاریم دشمن بر ما مدیر شود، این مغایر با اصول انقلاب اسلامی است.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بیش از یک‎سوم دانشمندان ناسا، ایرانی هستند بر لزوم خودباوری و تکیه بر توان داخلی تأکید کرد و افزود: ما با خودباوری توانستیم به بازدارندگی برسیم و در عرصه‎های مختلف دنیا را از خودمان مأیوس کنیم.

ذوالنور، ولایت را یکی از مترقی‎ترین اصول انقلاب اسلامی برشمرد و یادآور شد: هر وقت که بین امام و امت در جامعه پیوند برقرار باشد ترقی، تعالی، افتخار و سرافرازی نصیب آن جامعه می‎شود، اما اگر بین امام و امت فاصله ایجاد شود، چیزی جز ذلت، پسرفت و خواری در انتظار جامعه نخواهد بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تبیین کرد: امروز اگر بعد از قرن‎ها نظامی برپا شده که حاکمیت دینی را فریاد می‎زند، وحدت مسلمین و بیداری اسلامی را فریاد می‎زند، ایستادگی در مقابل استبداد و استکبار را فریاد می‎زند، دشمن نیز از پروژه نفوذ راهی برای مقابله با این جامعه ندارد.

ذالنور تشریح کرد: اگر دشمنان با تحریم اقتصادی، بایکوت سیاسی، جنگ تبلیغاتی، گروهک‎های مزدور، ترور، تخریب و گرفتن 16 هزار و 800 شهید ترور از مردم و جنگ هشت ساله و نابرابر از زمین و دریا، هوا و فضا نتواستند این انقلاب را متوقف کنند، داشتن وحدت و ولایتمداری ملت بزرگ ایران اسلامی بوده است.

وی، القای فرهنگ «نمی‎توانیم» را جزو پروژه نفوذ دشمن برشمرد و اظهار کرد: نفوذ عرصه‎های متفاوتی دارد؛ نفوذ در فکر و اندیشه، نفوذ در باور و فرهنگ، اگر دشمن فکر ما را تحت ‎تأثیر قرار دهد و اگر فرهنگ «ما نمی‎توانیم» را القا کردند، این یعنی پسرفت و نفوذ صورت گرفته است.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تشریح موفقیت‎های نظام با تکیه بر توان داخلی، گفت: چطور مردم در مقابل دشمن، 38 سال ایستادگی کردند، چطور دنیا را متحیر کردیم و جایگاه شانزدهم را در تولید علم در دنیا به دست آوردیم، چه شد که امروز در زمینه هوا ـ فضا دنیا را شگفت‎زده کردیم و جوانان این مملکت ماهواره به فضا پرتاب کردند و نظام اسلامی 39 روز محور تحلیل رسانه‎های دنیا قرار گرفت.

ذالنور با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی با شعار «ما می‎توانیم» کانون بیداری اسلامی و نقطه پرگار بیداری اسلامی در دنیا و ام‎القرای کشورهای اسلامی شده است، تبیین کرد: اگر تفکر و اندیشه تغییر کند و تحت نفوذ دشمن قرار بگیرد، سیر قهقرایی آغاز می‎شود.

وی بیان کرد: دشمن با ابزار رسانه، ماهواره، اینترنت، عرصه مجازی و با هر وسیله دیگری سعی می‎کند سبک زندگی، فرهنگ، ارزش‎ها و هنجارهای ما را تغییر دهد و پروژه جهانی‎سازی دنیا و دهکده جهانی را ترسیم کند که کدخدای این دهکده رئیس‎ جمهور آمریکا و قانون آن باشد تا استقرار فرهنگ اسلامی امحا شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نفوذ فرهنگی، سیاسی، امنیتی، نظامی و اقتصادی از اولویت‎های دشمن است، گفت:  نفوذ فردی و نفوذ جریانی از حربه‎های دشمن است؛ نفوذ جریانی بدترین نوع نفوذ است و اگر جریان‎ها را تحلیل درست نکنیم اصول ما از دست می‎رود.

وی با اشاره به بیانات امام علی (ع) چهار عامل را از رموز فروپاشی حکومت‎ها برشمرد و اظهار کرد: اصول را ضایع کردن و بی‎توجه بودن یکی از این عوامل است؛ دشمن بررسی می‎کند چطور نتوانست در طول 38 سال با تلاش، خصومت، دشمنی این نظام را نابود کند و جلوی صدور انقلاب اسلامی که محصول آن بیداری اسلامی است را بگیرد.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مهم‌ترین عمود خیمه نظام اسلامی امام امت است، گفت: کسانی یدک خط امام را با خودشان می‎کشند اما نسبت به اصلی‎ترین ارکان نظام اسلامی یعنی ولایت فقیه را مورد هجوم قرار می‎دهند.

ذالنور افزود: برخی می‎گفتند در زمان امام نسبت به اصل ولایت حرف داشتیم چه برسد به ولایت مطلقه فقیه، آنها با اصل و ریشه مشکل دارند.

وی در پایان چنین توضیح داد: ناکسین، مارقین و قاسطین که به روی امام علی(ع) شمشیر کشیدند آنها با علی مشکل نداشتند، بلکه حقد، کینه و عقده‎هایی که از بدر و خیبر و حنین داشتند را بر سر امام علی (ع) پیاده کردند، کسانی که زمانی کنار امام بودند، اما پرده نفاق بر چهره داشتند امروز با گذر زمان این پرده نفاق کنار می‎رود و گریم چهره‎هایشان شسته می‎شود و عقده‎هایشان را نشان می‎دهند که میزان حال فعلی افراد است.

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :