موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تقدیرازخبرنگار

a/68341 :کد

0

ساماندهی فعالان رسانه در گلستان کلید خورد

  یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۶
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -ساماندهی فعالان رسانه در گلستان کلید خورد

مدیر خانه مطبوعات گلستان نقش اصحاب رسانه را در ساماندهی و پایان آمار غیرواقعی خبرنگاران موثر خواند و گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقدام و عمل مزین شده ساماندهی فعالان رسانه را با جد

به گزارش خبرگزاری تحلیل ایران از گرگان، یحیی آذری صبح امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ساماندهی اعضای خانه مطبوعات در سه مرحله انجام می‎شود، در فاز نخست نسبت به رفع نقص پرونده و در فازهای بعدی انجام آزمون و رتبه‎بندی صورت می‎گیرد.

وی مدت ساماندهی اعضای این تشکل صنفی را محدود خواند و تصریح کرد: هرگونه حمایت خدماتی و تسهیلاتی با توجه به تکمیل بانک اطلاعاتی انجام می‎شود، افرادی که در این زمینه تعلل کنند خودشان متضرر خواهند شد.

مدیر خانه مطبوعات گلستان با تاکید بر اینکه بسیاری از پرونده‎های موجود در این تشکل صنفی دارای نقص است از اصحاب رسانه استان خواست تا هر چه سریعتر نسبت به تکمیل پرونده خود اهتمام داشته باشد.

آذری برنامه‎ریزی برای فعالان رسانه را منوط به مشخص شدن آمار واقعی دانست و گفت: خدمات تشکیلاتی، حمایتی، تسهیلاتی، تفریحی و اردویی به کسانی ارائه می‎شود که پرونده خود را تکمیل کرده باشند.

حل مشکلات فعالان رسانه باید به مطالبه جریانی تبدیل شود

مدیر خانه مطبوعات گلستان با اشاره به اینکه نام‎نویسی متقاضیان جدید در دستور کار  خانه مطبوعات است، افزود: برای سهولت‎بخشی جامعه رسانه در تکمیل یا تشکیل پرونده دو راهکار پیش‎بینی شده است افراد می‎توانند از طریق سایت خانه به آدرس www.khgolestan.ir در قسمت ارسال مدارک مراجعه و یا به صورت حضوری مدارک خود را به خانه مطبوعات تحویل دهند.

آذری با بیان اینکه هر ساله در آستانه 17 مرداد آمار غیرواقعی فعالان رسانه از سوی متولیان اجرایی ارائه می‎شود، گفت: این آمار حتی از نظر بسیاری از کارشناسان قابل پذیرش نیست و معرفی بیش از 400 یا 500 فعال رسانه نشان‎دهنده حقیقتی تلخ در عدم ساماندهی این قشر محسوب می‎شود که همچنان مورد اعتراض این قشر است.

وی بی‎تفاوتی فعالان واقعی عرصه رسانه را در عدم ساماندهی تاثیرگذار دانست و ابراز کرد: اگر ساماندهی اصحاب رسانه به یک مطالبه عمومی و جریانی تبدیل شود بسیاری از مشکلات این قشر حل می‎شود.

وجود آمار غیرواقعی فعالان رسانه در فقدان قوانین متقن است

مدیر خانه مطبوعات گلستان گفت: اگر آماری که از فعالان رسانه استان گلستان ارائه می‎شود واقعی باشد باید خروجی آن در تحرک و توسعه استان مشاهده شود.

آذری وجود آمار غیرواقعی فعالان رسانه را در فقدان چارچوب مناسب، قوانین و مقررات متقن برشمرد و اظهار کرد: تا زمانی که فعالان واقعی عرصه رسانه خودشان تمایلی به ساماندهی نداشته باشند این معضل اساسی برای سال‎های سال پابرجاست.

وی با بیان اینکه خانه مطبوعات استان گلستان با انجام ساماندهی اعضای تنها تشکل قانونی خبرنگاران فعل خواستن توانستن است را عینیت می‎بخشد، گفت: دستیابی به این مهم یقینا با پیگیری، جرأت و جسارت اصحاب رسانه قابل تحقق است.

منبع:فارس

                               

خبرنگار     گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :