موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/69215 :کد

0

مرعشی: امروز به مجلسی نیرومند نیاز داریم

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۶
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -مرعشی: امروز به مجلسی نیرومند نیاز داریم

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: افراط گرایی، تنگ نظری و تمامیت خواهی خطر جدی امروز انقلاب است و باید مجلسی تشکیل شود که در برابر این افراط‌گرایی‌ها بایستد.

به گزارش خبرگزاری تحلیل ایران از گرگان، حسین مرعشی عصر امروز در جمع مردم گرگان در حسینیه دزیانی‌ها اظهار داشت: امروز متاسفانه ایران اسلامی گرفتار آفت در عرصه داخلی شده و افراط‌گرایی، تنگ‌نظری و تمامیت‌خواهی خطر جدی امروز انقلاب محسوب می‌شود و ‌‌باید همه در صحن حضور یابیم.

وی افزود: برای منافع و توسعه و پیشرفت کشور همه مردم باید از این فرصت انتخابات استفاده کنند و افرادی را به مجلس بفرستند که جلوی این افراط‌گرایی‌ها را گرفته و زمینه را برای پیشرفت کشور مهیا کنند.

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی تصریح کرد: دولت خوبی داریم و خدمات خوبی را به خصوص در عرصه بین‌المللی ارائه کرده و امروز به مجلسی نیرومند نیاز داریم.

مرعشی با اشاره به پیشینه و سابقه اصلاحات در کشور گفت: از 109 ساله پیش که امضای سند و فرمان مشروطیت را داشتیم که روشنفکران به فکر اصلاح ایران افتادند و در زمان نهضت ملی شدن صنعت نفت نیز که یکی از مهم‌ترین مقاطع تاریخ ایران اسلامی است حوادث مختلفی اتفاق افتاد که در قیام 30 تیر ماه و تا 28 مرداد ماه سال 32 دیدید که حضور یافتن و نیافتن مردم چه تاثیری بر مملکت داشت و پس از 28 مرداد 32  امریکایی‌ها بر کشور تسلط یافته و دیکتاتوری رضاشاه به اثبات رسید.

وی افزود: این حوادث در تاریخ آموزنده است و همه دیدید که مردم در گام نخست در 30 تیر 31 حضور یافتند و موفق شدند و در 28 مرداد 32 در گام دوم به علت حضور نیافتن مردم در صحنه به علت اختلافات این حوادث برای مملکت رخ داد.

نماینده مجلس ششم همچنین گفت: در روزهای پیروزی انقلاب نیز دیدید که امام خمینی(ره) از نجف همه سیاسیون و مذهبیون را متحد و نهضت را رهبری کرد و همه در صحنه حضور داشتند و این انقلاب پاک و فراگیر در مملکت اتفاق افتاد.

وی در بخش دیگی از سخنان خود با بیان اینکه ‌باید به سمت صنعتی شدن حرکت می‌کردیم‌، گفت: امروز کشور چین تمام بازار ما را در اختیار گرفته و قدرتی اقتصادی در دنیا محسوب می‌شود‌.

منبع:تسنیم

                               

مجلس     مرعشی     گلستان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :