موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست سیلاب

a/69220 :کد

0

خسارت ۱۸۲ میلیارد ریالی سیلاب‌ به راه‌های گلستان

  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۶
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -خسارت ۱۸۲ میلیارد ریالی سیلاب‌ به راه‌های گلستان

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان، میزان خسارات وارده به راه‌های استان بر اثر سیلاب‌های پایان فروردین ماه ۹۵ را ۱۸۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال ذکر کرد.

به گزارش خبرگزاری تحلیل ایران از گرگان به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، ابراهیم مبارک‌قدم اظهار کرد: از مجموع خسارت فوق بیش از 85 میلیارد ریال مربوط به جسم راه و حدود 97 میلیارد ریال مربوط خسارت وارده به پل‌ها و ابنیه فنی راه است.

به گفته وی، بر اثر سیلاب‌های پایان فروردین ماه گذشته، هشت کیلومتر از بزرگراه‌های استان و 150 دستگاه ابنیه فنی موجود در آنها، 71 کیلومتر راه و 592 دستگاه ابنیه فنی موجود در راه‌های اصلی و 592 کیلومتر از طول راه‌های فرعی و روستایی و 266 دستگاه ابنیه فنی موجود در آنها خسارت دیدند.

مبارک‌قدم افزود: خسارات وارده بر جسم و ابنیه فنی موجود در راه‌ها شامل تخریب شانه و زیرسازی، انسداد دهانه پل‌ها، تخریب پل و آبرو، آبشستگی بستر پل‌ها، ریزش کوه، انباشت گل و لای و لجن در سطح راه، تخریب کانال و قنوهای هدایت آب، تخریب تابلو و علائم بوده است.

وی، حوزه راه‌های شهرستان‌های گرگان، علی‌آبادکتول، بندرترکمن، گمیشان، رامیان، کردکوی، گنبدکاووس، مینودشت، آزادشهر، کلاله و مراوه‌تپه را شهرهای خسارت دیده ناشی از این سیلاب‌ها نام برد.

طول راه‌های استحفاظی استان گلستان بالغ بر 5 هزار کیلومتر است که شامل 244 کیلومتر بزرگراه، 742 کیلومتر راه اصلی، 344 کیلومتر راه فرعی و آسفالته و 3 هزار و 500 کیلومتر راه روستایی است.

گلستان با جمعیتی افزون بر یک میلیون و 800 هزار نفر در شمال کشور واقع است.

منبع:فارس

                               

سیلاب     خسارت     گلستان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :