موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/69711 :کد

0

رقابت ۸ نامزد در ۳ حوزه انتخابی در استان گلستان

  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۱
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -رقابت ۸ نامزد در ۳ حوزه انتخابی در استان گلستان

رئیس ستاد انتخابات استان گلستان گفت: مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۳ حوزه انتخابی استان گلستان آغاز شد

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، علی اصغر طهماسبی رئیس ستاد انتخابات استان گلستان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از 7 کرسی نمایندگی استان در مجلس شورای اسلامی، سرنوشت 3 حوزه مشخص شده و نمایندگان آنها در مرحله نخست به مجلس شورای اسلامی راه یافته‌اند اما در 3 حوزه (گرگان و آق قلا)، (کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان) و (مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه) که شامل 10 شهرستان استان می‌شود، انتخابات به مرحله دوم کشیده شده و 4 نماینده دیگر استان پس از اخذ آراء در مرحله دوم مشخص خواهند شد.

وی افزود: دومین مرحله از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 3 حوزه انتخابیه استان و 864 حوزه اخذ رأی برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان گلستان تصریح کرد: در مرحله دوم انتخابات آن‌دسته از افرادی که در مرحله نخست انتخابات رأی نداده باشند می‌توانند در هر حوزه انتخابیه ای رأی خود را به صندوق بیاندازند اما آن‌دسته از افرادی که در مرحله نخست رأی داده باشند تنها مجاز به رأی دادن در همان حوزه انتخابیه هستند.

طهماسبی گفت: در مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه استان، 12 هزار کاربر، بازرس، نماینده فرماندار، نیروهای انتظامی و غیره مسئولیت برگزاری انتخابات را به عهده خواهند داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان میزان مشارکت مردم استان گلستان در انتخابات 7 اسفند را 80.39 درصد اعلام کرد و گفت: براساس آمارهای ارائه شده، گلستان بیشترین میزان مشارکت را در میان همه استان‌های کشور داشته است.

وی افزود: 7 اسفندماه یک پدیده سیاسی در تاریخ ایران بود و همه شاهد احیای دوباره اعتماد مردم بودیم.

طهماسبی تصریح کرد: اهمیت انتخابات در مرحله دوم همانند مرحله نخست بسیار بالاست و به علت محدودیت تعداد کاندیداها و تخلفات احتمالی، باید فضا به صورتی رصد شود که حقی از کسی ضایع نشود.

منبع:فارس

                               

انتخابات     گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :