موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/70170 :کد

0

۷ نماینده گلستانی در مسیر هفت‎خوان توسعه گلستان

  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۵
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -۷ نماینده گلستانی در مسیر هفت‎خوان توسعه گلستان

سرانجام قطار انتخابات در ایستگاه پایانی خود متوقف شد و مسافران گلستانی بهارستان مشخص شدند تا بیش از نیمی از نمایندگان واجد شرایط حضور در مجلس شورای اسلامی نیز معرفی شوند.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، هیجان‎ها به پایان رسید و تب و تاب انتخاباتی متوقف شد، تا گلستانی‎ها با خلق حماسه‎ای دیگر به عنوان شهروندی حساس به سرنوشت دیار خود، چشم به هفت مردی بدوزند که آنان را امیدوار کرده‎اند تا از هفت خوان توسعه گلستان بگذرند.

این انتخابات اگر چه پایانی است بر رقابت شورانگیز این دوره، اما آغازی است برای شروع کار و تلاش برای مردانی که قرار است فراتر از اسلاف خود عمل کنند و قدردان ملتی باشند به آنان اعتماد کرده‎اند.

 اگر چه دارا بودن سلیقه سیاسی و متصل بودن نمایندگان به نوع خاصی از تفکر سیاسی، امری بدیهی است اما اکنون این جماعت منتخب باید از این تعلقات حزبی به عنوان فرصتی برای پیشبرد برنامه‎های توسعه استان بهره گیرند و با احترام به آرای مردم در پی تحقق خواسته‎هایی باشند که مطمئنا شرایط را برای انتخاب آنان در این استان شمالی فراهم کرده است.

اکنون این رقابت به پایان رسیده و البته انتخاب امروز و حتی اکثریت به معنای نادیده گرفتن بخشی دیگر از جامعه نیست، بلکه نمایندگان به همه مردم تعلق دارند و باید سعی کنند با نگاهی پدرانه همه افراد با تمامی سلایق را زیر یک چتر با یک شعار که همان توسعه گلستان است جمع کنند وگرنه انرژی‎‎ها دوباره صرف حواشی بی‎ثمری خواهد شد که گلستان را همیشه تحت‎الشعاع خود قرار داده است.

 

*مردم وامدار اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

این انتخابات نه اکنون، بلکه در همه ادوار اگر چه به ظاهر برندگان و بازندگانی دارد، اما یک اصل خدشه‎ناپذیر وجود دارد، آن هم این است که برندگان اصلی این رقابت سیاسی و اجتماعی مردمی هستند که با شرکت آگاهانه خود همیشه سعی کرد‎ه‎اند با انتخاب درست خود، سرنوشتی بهتر برای دیار خود رقم بزنند.

یک فعال سیاسی با اشاره به اهمیت انتخابات در مجلس شورای اسلامی گفت: با پذیرش این موضوع که مجلس در راس امور است می‎توان گفت این انتخابات از حساس‎ترین و مهم‎ترین انتخابات در ایران اسلامی است.

محمد زمان نکاحی در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان افزود: گردش سلایق سیاسی در انتخابات امری معمول است که طی سال‎های پس از انقلاب بارها اتفاق افتاده و البته موید این واقعیت است که مردم وام‎دار هیچ جناح یا سلیقه سیاسی نیستند و بر این اساس هم تاکنون بارها شاهد گردش قدرت در کشور بوده‎ایم.

وی خاطرنشان کرد: با این شرایط وظیفه سخت و سنگینی بر عهده نمایندگان منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی است، چرا که مطالبات مردم این سرزمین فقیر آنچنان زیاد است که برای جبران این کاستی‎ها نیاز به تلاش و کوشش فراوانی است که در این مجال قابل ذکر نیست و آنان نیز باید از این فرصت به درستی استفاده کنند.

نکاهی ادامه داد: اولین گام در این مسیر دشوار، شناخت بهتر استان و عوامل توسعه‎نیافتگی آن و سپس نمایاندن چهره واقعی استان به کشور است که نسبت به زمان استان شدن خود تاکنون شاخصه‎های توسعه در آن همچنان مسیر رشد را طی نکرده‎اند و حتی پسرفت داشته‎اند.

وی یادآور شد: اکنون در صنعت در پائین‎ترین رتبه کشور قرار داریم و در بخش کشاورزی شرایط خوبی نداریم و در این عرصه باید تنها به لطف خداوند بزرگ چشم دوخت که راندمان تولید کمی و کیفی محصولاتمان شرایط بهتری پیدا کند.

 همچنین یکی دیگر از فعالان سیاسی با اشاره به جایگاه نمایندگان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اکنون ملت حجت بر دولت تمام کرده‎اند و دولت باید از این همراهی مردمی بهترین سود را ببرد تا بتواند برنامه‎های خود را اجرایی کند.

سید قربان حسینی در گفت‎وگو با خبرنگار فارس اذعان کرد: گلستان به عنوان یک استان شمالی با وجود قابلیت‎های بسیار همچنان از نداشته‎های خود رنج می‎برد و باید همتی بزرگ برای مرتفع کردن این مشکلات به خرج داد.

 

*ملت حجت را تمام کرده‎اند نمایندگان ادای دین کنند

وی ادامه داد: وظیفه نمایندگان مجلس فراتر از  گماردن یک نیرو در اداره یا انتصابات در حوزه اجرایی است و بهتر است آنان همراه با مسئولان و نخبگان دلسوز استان به دنبال مطالبه حق اصلی استان از کشور بوده و برای وصول این مطالبه پافشاری کنند.

حسینی با اشاره به اعتراف اکثر مسئولان کشور به مشکلات و توسعه‎نیافتگی گلستان اذعان کرد: باید برای همیشه این موضوع روشن شود که ریشه همه این مشکلات کجاست، اگر مدیریتی است باید اصلاح شود و اگر دلایل دیگری دارد باید ضمن حذف این موانع، مسیر را برای ساختن و آبادانی این استان مهیا ساخت.

وی ادامه داد: باور کنید چنانچه در دنیا یکی از قابلیت‎های گلستان وجود داشت آن منطقه به عنوان ثروتمندترین نقطه آن کشور به دنیا معرفی شد این در حالی است که ما همه این امکانات خدادادی را داریم اما هنوز برای توسعه و گفتمان محور توسعه به نتیجه‎ای نرسیدیم.

این مدرس دانشگاه یادآور شد: این ظرفیت‎ها از نقاط مستعد گردشگری و تاریخی گرفته تا زمین‎های حاصل‎خیزی است که می‎تواند کشوری را از واردات برخی محصولات اصلی همچون گندم بی‎نیاز سازد و البته تحقق و وصول این چنین رویکردی نیازمند برنامه‎ریزی، توسعه تحقیقات در عرصه کشاورزی و دیگر شاخصه‎های افزایش تولید است. 

 

*نماینده مجلس نماینده یک گروه و جناح خاص نیست

حسینی ادامه داد: در بخش گردشگری هم حل تکلیف موضوعاتی لاینحلی همچون آشوراده می‎تواند از جمله برنامه‎های نمایندگان گلستانی محسوب شود هرچند گره سرنوشت استان به آن موضوع درستی نیست، اما بدون شک بالقوه کردن این ظرفیت را می‎توان به حساب کامل شدن یکی از پازل‎های توسعه این استان شمالی محسوب کرد. 

وی  متذکر شد: نمایندگان در هر فرصتی که پیش می‎آید، حتی نطق پیش از دستور جلسه مجلس، باید در جهت معرفی مشکلات مردم استان سود ببرند و با استفاده از تعاملات و ارتباطات سیاسی و حتی لابی با دولت به نفع مردم منطقه و رفع مشکلات استان اقدام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان نیز در اولین دیدار خود با نمایندگان منتخب گرگان در مجلس شورای اسلامی گفت: منتخبین مردم در مجلس دهم با هر گرایش و دیدگاه، نماینده یک گروه جناح و جریان سیاسی نیستند، بلکه به همه ملت و نظام تعلق دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، آیت‎الله سید کاظم نورمفیدی اظهار کرد: منتخبان مجلسی که در هفتم اسفند ماه گذشته و دهم اردیبهشت ماه جاری با رای و مشارکت گسترده مردم انتخابات شد‎ه‎اند، نماینده یک انقلاب و ملت هستند.

نورمفیدی خطاب به تمام نمایندگان گلستانی تصریح کرد:اگر نگاهتان به گروه و جریان خاصی باشد دایره دید شما محدود و کارها کمتر انجام خواهد شد، اما اگر خود را وابسته به همه ملت بدانید بدون شک با دید بازتر می‎توانید خدمت کنید.

وی ادامه داد: نماینده‎ای که دید وسیع داشته باشد، حاضر نیست منافع کلی نظام را در برابر منافع خود نادیده بگیرد بلکه حتی منافع خود را به نفع مردم و نظام فدا می‎کند.

 

نمایندگان قدر مردم گلستان را بدانند

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: باید اولویت منتخبان در مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به دردها و مشکلات مردم از جمله بیکاری و مسایل اقتصادی باشد و نباید از یاد ببریم که اقتصاد مسئله ای نیست که طی یک سال و یا به زودی حل شود.

نورمفیدی با قدردانی از مشارکت مردم گلستان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: شما به عنوان منتخبان ملت، باید قدر این مردم را بدانید که به شما اعتماد کرده‎اند و رای دادند و این شکر نعمت برکاتی دارد که از جمله آن موفقیت در بقیه کارها، امورات و گرفتار نشدن در غرور و خودخواهی است.

وی در پایان تاکید کرد: در مسائل گلستان همدلی و همراهی باید باشد، هرچند شرایط امروز استان در این بخش بسیار خوب و مطلوب است و امید داریم شرایط مجلس در مسیر توسعه نیز مطلوب باشد.

اکنون در آغاز مسیر شروع به کار مجلس شورای اسلامی، مردم این دیار شمالی انتظار دارند فصل روشنی از توسعه و پیشرفت را نظاره کنند و این منطقه به دور مانده از توسعه دوباره طعم آبادانی را بچشد و نمایندگان نیز مردم را وامدار اصلی خود بدانند و با تمامی حس مسئولیت، از تلاش خود برای آبادانی جای جای استان دریغ نکنند.  

منبع:فارس

                               

انتخاب     گلستان     مجلس            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :