موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اشتغال

a/70186 :کد

0

سهم اشتغال ۲/۱۸ درصد زنان خانوار گلستان بسیار ناچیز است

  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۰
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -سهم اشتغال ۲/۱۸ درصد زنان خانوار گلستان بسیار ناچیز است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: با وجود حدود ۵۴ هزار زن سرپرست خانوار استان، سهم اشتغال ۲/۱۸ درصد زنان بسیار ناچیز است.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان،‌ کلثوم غفاری‌توران در نشست کمیته دختران و بانوان حوزه مشاوران جوان استانداری گلستان با موضوع اشتغال و کارآفرینی اشتغال اظهار کرد: دختران ما باید به جای اینکه جویای کار باشند به اشتغالزایی بیندیشند.


وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بانون 52 درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند و با وجود حدود 54 هزار زن سرپرست خانوار استان، سهم اشتغال 2/18 درصد زنان بسیار ناچیز است ضروری است بدانیم چه عواملی باعث این میزان سهم شده است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان افزود: حمایت دولت تدبیر و امید در زمینه مشاغل مشارکتی بسیار عالی است و بسیاری از زنان با حمایت دولت در صنایع مختلف از جمله انواع بافت فرش و منسوجات و دوخت انواع پوشاک و سوزن‌دوزی‌ها که باعث ارزش افزوده در تولیدات می‌شود، مشغول به فعالیت هستند.


غفاری‌توران خاطرنشان کرد: در زمینه طرح‌های مشارکتی اطلاع‌رسانی و آگاهی لازم است، بخش اعظم بانوان ما از این موضوع بی‌اطلاع هستند و نمی‌دانند از چه مسیر و چه فعالیتی می‌توانند به اشتغال دست یابند.

وی طی ایراد سخنانی ضمن تشریح فعالیت‌های دفتر بانوان و خانواده استانداری گفت: این دفتر با برگزاری جلسات متعدد، مذاکره و تعامل با دستگاه‌های اجرایی گام‌های موثری را در مسیر ارتقای اشتغال بانوان برداشته است.


مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان با اشاره به ضرورت گسترش اشتغال خانگی در استان گفت: برای ارتقای صنایعی همچون ابریشم، صنایع دستی، فرش و گیاهان دارویی تلاش خواهیم کرد.

گفتنی است نشست کمیته دختران و بانوان حوزه مشاوران جوان استانداری گلستان با موضوع اشتغال و کارآفرینی، با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای، مشاور جوان استاندار و مسئولان صندوق کارآفرینی امید برگزار شد.

منبع:فارس

                               

زنان     گلستان     استانداری     اشتغال        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :