موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی داخلی

a/70188 :کد

0

هزینه و فایده پروژه‌ها برای تحقق اقتصادمقاومتی جدی گرفته شود

  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۵
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -هزینه و فایده پروژه‌ها برای تحقق اقتصادمقاومتی جدی گرفته شود

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: موضوع هزینه و فایده پروژه‌ها به مقوله اقتصاد مقاومتی بر می‌گردد.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، ابراهیم مبارک‌قدم در نخستین شورای اداری اداره کل در سال جاری اظهارکرد: فرهنگ اقتصادی به این معناست که از منابع محدود موجود استفاده بهینه کرد و در غیر این صورت بهبود شرایط امکان‌پذیر نیست.


به گفته وی، برای بهبود شاخص‌های توسعه با توجه به محدودیت منابع باید رفتار سازمانی را اصلاح کرد و این مساله از مواردی است که اقتصاد مقاومتی بدان توجه دارد.


مبارک‌قدم با اشاره به اینکه موضوع هزینه و فایده پروژه‌ها به مقوله اقتصاد مقاومتی بر می‌گردد، افزود: ضرورت و چگونگی اجرا و نحوه زمان‌بندی و تامین منابع پروژه‌ها نیز از مقوله‌های مورد توجه در اقتصاد مقاومتی است.


وی ادامه داد: در سطح کلان و در حوزه وزارت راه و شهرسازی دو هدف در موضوع اقتصاد مقاومتی دیده شده که مدیران ستادی باید بر روی آن معطوف شوند.


مدیرکل راه و شهرسازی گلستان یکی از موضوعات مورد توجه وزارتخانه را در اقتصاد مقاومتی، تسهیل و افزایش ترانزیت کالا و مسافر از مبادی ورودی و خروجی کشور بیان کرد و گفت: در مقیاس استانی این موضوع، استان گلستان باید با اولویت قرار دادن توسعه محور خوش‌ییلاق به سمت سمنان و گنبدکاووس و همچنین تعریض و اصلاح جاده اصلی و یا جاده نفت به سمت محور اینچه‌برون و تکمیل بزرگراه گلوگاه تا خراسان شمالی و ساخت آزادراه نوکنده تا آشخانه (در اولویت بعدی) در این جهت حرکت کند.


به گفته مبارک‌قدم توجه به مبحث 19 مقررات ملی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و افزایش بهره‌وری انرژی در بخش حمل و نقل و ساختمان و شهرسازی از برنامه‌های دیگر در ذیل برنامه‌های اقتصاد مقاومتی وزارتخانه قرار دارد که باید بیشتر مورد توجه ادارات شهرستانی و مدیریت‌ها از جمله مدیریت مسکن و ساختمان و شهرسازی قرار گیرد.

منبع:فارس

                               

مدیر     راه و شهرسازی     گلستان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :