موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هلال احمر

a/70727 :کد

0

برگزاری ۱۰۰ برنامه در طول هفته هلال احمر در گلستان

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۸
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -برگزاری ۱۰۰ برنامه در طول هفته هلال احمر در گلستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان از برگزاری ۱۰۰ برنامه در طول هفته هلال احمر در این استان خبر داد و گفت: نخستین خانه هلال روستایی در گلستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، حسین احمدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: 18 تا 24 اردیبهشت‌ماه هفته هلال احمر را در پیش داریم و طی این هفته گزارشی از روند اقدامات جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان مردم نهاد خیریه و مستقل که در بلاهای طبیعی معتمد و معین مردم است، ارائه خواهد شد.


وی با بیان اینکه 100 برنامه در طول هفته هلال احمر در استان گلستان برنامه‎ریزی شده است، تصریح کرد: نیروهای جوانان و با انگیزه و پرسنل سخت کوش در جمعیت هلال احمر وجود دارد و بر این اساس دولت‎ها در برخی از مسائل و چالش‎هایی که در کشور به پیش می‎آید به این نهاد اجازه می‎دهند به برخی مسائل ورود پیدا کند.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان به فعالیت‎های حوزه سلامت هلال احمر اشاره کرد و گفت: در ایام نوروزی هلال احمر با سنجش فشار خون و تست سلامت به مسافران خدمات‎رسانی  می‎کرد و یک غربالگری سلامت را از این جهت ارائه می‎داد.


وی خاطرنشان کرد: هلال احمر کمپین بزرگی تحت عنوان «نه به تصادفات جاده‎ای» را به راه‎ انداخت تا آحاد مردم به این مهم توجه  بیشتری داشته باشند و بسیاری از بزرگان کشور در این کمپین مشارکت داشتند.


احمدی با بیان اینکه بخشی از درآمد هلال احمر توسط دولت اختصاص داده می‎شود، گفت: کمک خیرین تحت عنوان عضو جمعیت و درآمد محل فعالیت و خدماتی جمعیت که به صورت درمانی ارائه می‎شود از دیگر بخش‎هایی است که صرفه هزینه‎های جمعیت هلال احمر می‎شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان با بیان اینکه 160 میلیارد ریال اعتباراتی بود که برای جمعیت هلال احمر در استان گلستان در نظر گرفته شده بود، گفت: تاکنون 14 میلیارد و 500 میلیون تومان آن هزینه شده و تا پایان سال مالی بخش دیگر باقی‌مانده هزینه خواهد شد.


* راه‎اندازی نخستین خانه هلال روستایی در گلستان

احمدی با بیان اینکه در هفته هلال احمر نخستین خانه هلال روستایی در استان گلستان و پروژه خانه هلال روستایی به صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس جمهور رقم خواهد خورد، افزود: آسیب پذیری روستاها و سرعت امدادرسانی در بروز هرگونه حادثه و بلای طبیعی از جمله رانش و زلزله به روستاها در اولویت هلال احمر قرار گرفته است.


وی با بیان اینکه روستایی‎ها باید بتوانند در هنگام بروز بلاهای طبیعی در نخستین فرصت به امدادرسانی بپردازند، گفت: در دومین روز از هفته هلال احمر در روستای خواجه نفس در منطقه گمیشان نخستین خانه هلال روستایی افتتاح خواهد شد.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان ادامه داد: افتتاح ساختمان هلال احمر شهرستان گمیشان، راه‎اندازی پروژه سی.ان.جی از برنامه‎های عمرانی است که در طول هفته هلال احمر برگزار می‎شود.


احمدی با بیان اینکه انتخابات مجمع هلال احمر را در طول هفته هلال احمر در استان خواهیم داشت، ابراز داشت: حضور در نماز جمعه و ارائه سخنرانی مدیرعامل جمعیت، راه‎اندازی مرکز امداد هوایی شهرستان گرگان، افتتاح پایگاه امدادی النگ و راه‌اندازی پایگاه آموزشی، امدادی و درمانی قرق از دیگر برنامه‎هایی است که در طول هفته هلال احمر خواهیم داشت.

منبع:فارس

                               

هلال احمر     گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :