موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/70731 :کد

0

جشنواره ملی اسب اصیل ترکمن در کلاله برگزار می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۶
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -جشنواره ملی اسب اصیل ترکمن در کلاله برگزار می‌شود

مدیر جهادکشاورزی شهرستان کلاله گفت: یازدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن در مراتع سرسبز و زیبای روستای صوفیان شهرستان کلاله استان گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران  از گرگان، به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی گلستان، علی علیزاده اظهار داشت: این جشنواره با هدف احیا و حفظ نژاد اسب اصیل ترکمن، تقویت و توسعه صنعت گردشگری به همراه ایجاد بستر اشتغال پایدار با نگاه به رشد اقتصادی منطقه برگزار می شود.


وی افزود: این جشنواره با شرکت بیش از 200 سر اسب اصیل ترکمن از استان‌های تهران، البرز، فارس، یزد، اصفهان، گلستان و خراسان شمالی روز چهارشنبه 15 اردیبهشت در مراتع زیبای صوفیان برگزار می‌شود.


مدیر جهادکشاورزی شهرستان کلاله تصریح کرد: در شهرستان کلاله 4 باشگاه پرورش اسب وجود دارد که بستر اشتغالزایی برای 35 نفر را فراهم کرده است.


علیزاده گفت: هم‌اکنون با وجود 4 باشگاه پرورش اسب، متقاضی ایجاد باشگاه داریم که در حال طی مراحل اداری هستند.


مدیر جهاد کشاورزی کلاله اظهار کرد: در شهرستان کلاله بیش از 300 سر اسب اصیل ترکمن در این باشگاه‌ها به صورت سنتی نگهداری می‌شود.


وی با تاکید بر جایگاه و نقش اسب در فرهنگ مردم بومی شهرستان کلاله تصریح کرد: شهرستان کلاله از دیرباز پتانسیل خوبی در پرورش اسب داشته، به صورتی که پرورش‌دهندگان متعددی حتی از کشورهای آمریکایی در این شهرستان فعالیت می‌کردند.


علیزاده گفت: برگزاری این جشنواره در روستای صوفیان کلاله، زمینه توسعه و ترویج فرهنگ اسب و اسبداری و اشتغال جوانان این روستا و دیگر مناطق این شهرستان را فراهم کرده است.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :