موضوعات ‌مرتبط: سیاسی شورا

a/70736 :کد

0

نقشه راه شوراهای گلستان تدوین شود

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۰
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -نقشه راه شوراهای گلستان تدوین شود

استاندار گلستان گفت: نقشه راه شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان گلستان باید تدوین شود.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، حسن صادقلو، ظهر امروز در همایش استانی شوراهای اسلامی شهر و روستای استان گلستان اظهار داشت: در استان گلستان 3 هزار و 200 نفر عضو شوراها هستند که عصاره جمع و باهدفی خاص هستند.


وی افزود: بقا و توسعه یک نظام به هم‌طرازی مثلث رهبری، مردم و قانون برمی‌گردد و موفقیت‌ها و فرازهای تاریخ در اثر همین هم‌طرازی بوده است و یکی از مأموریت‌های مهم شوراها نیز هم‌طرازی ظرفیت مردمی با مدیریت جامعه است.


استاندار گلستان بابیان اینکه اسلامی بودن شوراها مسئولیت مضاعفی را ایجاد کرده است، تصریح کرد: در ایجاد استراتژی‌ای که مشکلات را حل کند خلأ  داریم و اقدامات ما تاکنون متفرق بوده است و باید نقشه راه تدوین شود.


صادقلو گفت: بودجه عمرانی و هزینه‌ای ما در سال گذشته 593 میلیارد تومان و بودجه شوراها و شهرداری‌های استان گلستان در این زمان 344 میلیارد تومان بوده است اما باید در مدیریت بودجه بازنگری شود.


به گفته وی، در برخی از شهرها شوراها به مواردی مشغول شدند که شان شوراها را در میدان عمل پائین آورده و شورا را تبدیل به یک مانع کردند.


صادقلو تأکید کرد: اتاق فکر شوراها باید تشکیل شود و نسبت خود را با اقتصاد مقاومتی مشخص کرده و به آن عمل کند، این‌یک وظیفه همگانی است و شوراها بخش مهمی از اقتصاد مقاومتی هستند.


وی اظهار کرد: شوراها باید هر چه که قابل‌واگذاری است واگذار و از این ظرفیت قانونی استفاده کنند، درون‌زایی، عدالت و مردمی کردن از حوزه‌هایی است که اتاق فکر شوراها باید برای آن‌ها ظرفیت ایجاد کند.


صادقلو با اشاره به برگزاری انتخابات افزود: 2 انتخابات مهم و سنگین در این دولت برگزار شد، استان گلستان با مشارکت 80.39 درصدی نخستین استان کشور در میزان مشارکت شناخته شد و در بی‌طرفی، شفافیت و مر قانون سرلوحه کار ما بود.


وی خاطرنشان کرد: دولت وظیفه خود را در تصویب منطقه آزاد اینچه‌برون انجام داد اما در صحن علنی مجلس تصویب نشد، در مورد آشوراده نیز دولت تعهد خود را انجام داده است.

منبع:تسنیم

                               

استاندار     گلستان     شورا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :