موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بیکاری

a/70743 :کد

0

نرخ بیکاری جوانان فارغ‎التحصیل استان به ۱۷ درصد رسید

  ﺳﻪشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۹
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -نرخ بیکاری جوانان فارغ‎التحصیل استان به ۱۷ درصد رسید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: ۷۲ هزار و ۹۰۰ بیکار در استان گلستان وجود دارد و نرخ بیکاری جوانان فارغ‎التحصیل استان گلستان ۱۷ درصد است.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، امرالله عباسی در نشست تخصصی نقش کارگران در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: 72 هزار و 900 بیکار در استان گلستان وجود دارد که این میزان در کشور 3 میلیون و 560 هزار نفر است.


وی با اشاره به پیشتازی استان در نرخ اشتغال ناقص گفت: نرخ اشتغال ناقص در استان گلستان 19 درصد است که در این زمینه رتبه نخست کشور را دارد.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: رتبه بیکاری در استان در سال 1393 حدود 12.9 درصد و در سال 1394 به 11.8 درصد رسید که براساس آمار مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در استان گلستان کاهش پیدا کرد که نشان از پویایی بخش اقتصادی دارد.


عباسی به نرخ بیکاری جوانان 15 الی 25 سال اشاره کرد و افزود: در سال 1393 نرخ بیکاری جوانان 27.1 درصد بوده و در سال 1394 به 30.2 درصد رسیده که نشان می‎دهد استان گلستان در نرخ بیکاری موثر شرایط خوبی ندارد و در این زمینه 3.1 درصد رشد داشته است.


عباسی نرخ بیکاری جوانان فارغ‎التحصیل در استان گلستان را 17 درصد و در سطح کشور 18.5 درصد اعلام کرد و گفت: با توجه به اجرای طرح کارورزی در استان به عنوان تنها طرح اشتغال فارغ‎التحصیلان دانشگاهی توانستیم نیروهای جویای کار را به بنگاه‎های اقتصادی تزریق کنیم.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان کرد: بیشترین نرخ بیکاری فارغ‎التحصیلان دانشگاهی در کشور به رشته‎های حفاظت محیط زیست، علوم کامپیوتر، صنعت و فراوری اختصاص دارد و کمترین نرخ بیکاری مربوط به رشته‎های پیراپزشکی و علوم پزشکی است.

منبع:تسنیم

                               

بیکاری     گلستان     مدیر کل            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :