موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تعاون و اشتغال

a/71028 :کد

0

طرح "تکاپو" در ۲۰۰ شهرستان کشور اجرا می‌شود

  چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۶
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -طرح "تکاپو" در ۲۰۰ شهرستان کشور اجرا می‌شود

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح تکاپو با توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار در مرحله نخست در ۲۰۰ شهرستان کشور اجرا می‌شود.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، عیسی منصوری ظهر امروز در همایش تبیین نقش کارگران در اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: طرح تکاپو از سال گذشته در 8 استان کشور به صورت پایلوت آغاز شده و در این طرح به دنبال شناسایی مزیت های استانها، شهرستان‌ها و روستاها و چگونگی ترکیب درستی از نیروی کار هستیم.


وی افزود: برای اجرای این طرح ابتدا باید یک نیازسنجی صورت گیرد و نیازها بر اساس اولویت تعیین شده و هزینه‌ها در این راستا و هدفمند هزینه شود.


معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نهادهای مختلف و دست‎اندرکار در راستای ایجاد اشتغال فعالیت می‎کنند از عدم همگرایی دستگاه‎های اجرایی انتقاد کرد و گفت: باید هماهنگی لازم بین نهادهای دولتی، خصوصی و تشکل‎های کارگری صورت بگیرد در غیر این صورت نتیجه لازم به دست نمی‎آید.


منصوری تصریح کرد: رشد اقتصادی کشور در سال گذشته 0.7 درصد بود و رشد اقتصادی 600 هزار نیروی تازه وارد بازار کار شده حدود 2 درصد برآورد شده که نشان می‎دهد کارگران تازه وارد شده در اقتصاد کشور نقش‎آفرینی بیشتری داشتند.


به گفته وی، برای مداخله در اشتغال و کسب‌وکار، آموزش عمومی، آموزش مهارتی، تأمین مالی، کمک بلاعوض، سیاست‌گذاری تنظیمی و رصد در نظر گرفته می‌شود اما هم‌اکنون همه مشغول وام هستند.


منصوری گفت: اگر بخواهیم رشد اشتغال محور داشته باشیم باید به سمت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف برویم.


وی تأکید کرد: استان گلستان پایلوت طرح کارورزی بوده و با وجود اینکه درصد اشتغال در آن بالا نبود اما پروژه موفق بوده و تأمین مالی، بیمه و سامانه در این پروژه حل‌شده و از انتهای اردیبهشت‌ماه کار خود را با جدیت بیشتری ادامه می‌دهیم.

منبع:تسنیم 

                               

کار     اشتغال زایی     گلستان     معاون        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :