موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست خلیج گرگان

a/75762 :کد

0

حل مشکل خلیج گرگان نیازمند مطالعات جامع علمی است

  چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۲
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -حل مشکل خلیج گرگان نیازمند مطالعات جامع علمی است

مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: پیش از هر اقدامی در زمینه خلیج گرگان باید مطالعات جامع علمی را به عنوان مبنای اقدامات این بخش مد نظر قرار داد.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، صادق‎علی مقدم صبح امروز در جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی در سالن مرکز فرماندهی مدیریت بحران استان گلستان اظهار کرد: شرایط طبیعت و اقلیم در دنیا تغییر یافته و آنها روش سازگاری را در پیش گرفته‎اند و نمی‎توان با راه‎حل‎های گذشته، موضوعی همچون خلیج را حل کرد بلکه باید حساب‎ شده به موضوع ورود کرد.


وی خاطرنشان کرد: تردیدی نیست که موضوع خلیج یکی از اولویت‎های مهم استانی است اما اگر در این زمینه کاری انجام ندهیم بهتر از آن است که با عجله کاری را به غلط انجام دهیم.


مقدم حل مشکل خلیج گرگان را در گروه تعامل با کشورهای همسایه قلمداد کرد و افزود: هر تصمیمی راجع به خلیج گرگان بدون در نظر گرفتن اثربخشی کشورهای همسایه تاثیر چندانی نخواهد داشت و باید با تعامل با این کشورها موضوع را به سامان رساند.


وی ادامه داد: ما در موضوع خلیج گرگان، با پدیده ساده‎ای مواجه نیستیم، بلکه ما در منطقه‎ای زندگی می‎کنیم که به طور دایم می‎لرزد، لرزش‎هایی که در کف دریای خزر روی می‎دهد.


*برخی از مشکلات کنونی راه حل مشکلات دیگر بوده است/ تعامل با کشورهای همسایه برای حل مشکل خلیج گرگان


دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان تاکید کرد: نباید با یک راه حل شتاب‎زده مشکلی دیگر را پدید آورد، چرا که خیلی از مشکلات کنونی در کشور راه حل مشکلات دیگر بوده و بر مشکلات زیست‎محیطی و حتی اجتماعی افزوده است.


مقدم خاطرنشان کرد: برای ورود به موضوع خلیج، ابتدا باید تمام اطلاعات و اقدامات انجام شده درباره این موضوع جمع‎آوری شده و سپس به شکل تخصصی و علمی موضوع را مورد بررسی قرار داد.


وی یادآور شد: چنانچه به نتیجه برسیم که موضوعات یاد شده نیازمند مطالعات جامعی است، ضمن مشخص کردن دستگاه مسؤول، باید در پی دستیابی به یک برنامه مدون زمان‎بندی شده برای انجام اقدامات لازم و جلوگیری از گسترش مشکلات موجود، کاهش اثرات و علاج‎بخشی آن باشیم.


مقدم ادامه داد: شروع این کار مستلزم تدوین شرح خدمات مناسب، استفاده از دانسته‎ها و تجربه‎های متخصصان امر در دستگاه‎های مرتبط و مراکز علمی و دانشگاهی استانی و کشوری است.


کارگروه مخاطرات زیست محیطی از جمله کارگروه‎های 14گانه مدیریت بحران استان به شمار می‎رود که از سوی استاندار به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، مدیرکل محیط زیست به عنوان رئیس کارگروه منصوب شده است.

منبع:فارس

                               

زیست محیطی     گرگان     گلستان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :