موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بیکاری

a/81050 :کد

0

لزوم کاهش نرخ بیکاری به زیر ۱۱ درصد در گلستان

  چهارشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۱
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -لزوم کاهش نرخ بیکاری به زیر ۱۱ درصد در گلستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع گلستان گفت: تا پایان سال با توجه به تزریق تسهیلات ۴۲۳ میلیارد تومانی به بخش صنعت توسط دولت انتظار است میزان بیکاری در استان گلستان به زیر ۱۱ درصد برسد.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، محمود ربیعی ظهر امروز در کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: اشغال جزو دغدغه‎های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده به خصوص در دولت تدبیر و امید این مهم در اولویت قرار گرفته است.


وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در کنترل تورم که دچار یک هم‎گسیختگی و ناپایداری بود موفق ظاهر شد و توانست حتی میزان تورم که به بالای 40 درصد رسیده بود را تک رقمی کند.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع گلستان به موفقیت کنترل نرخ بیکاری توسط دولت اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری در کشور 11 درصد است و از سال 1392 تا سال 1394 شاهد کاهش نرخ بیکاری و افزایش رشد اقتصادی بودیم به گونه‎ای که نرخ بیکاری استان گلستان در سال 1394 به 11.8 درصد رسید.


ربیعی با بیان اینکه دولت در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» حمایت از تولید، صنعت و بخش کشاورزی را در دستور کار قرار داده است، گفت: امیدواریم بتوانیم تا پایان سال 3 هزار و 500 شغل مستقیم ایجاد کنیم که ایجاد این تعداد شغل مستقیم میزان اشتغال غیر مستقیم را در استان بالا خواهد برد.


وی با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال نسبت به نرخ بیکاری به عدد بهتری برسیم، یادآور شد: تا پایان سال با توجه به تزریق تسهیلات 423 میلیارد تومانی به بخش صنعت توسط دولت انتظار است میزان بیکاری در استان گلستان به زیر 11 درصد برسد.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع گلستان با بیان اینکه باید از توان کارشناسی داخلی و خارجی استفاده کنیم، گفت: شاید در سیاست‎های کلان و بهره‎گیری از سیاست‎های سازمان بین‌المللی یو.نی. دو به این نتیجه رسیدیم که در بخش کشاورزی در استان گلستان به مسائل زنبورداری پرداخته شود و مسائلی چون گردشگری و آی.تی مورد توجه قرار بگیرد.


ربیعی خاطرنشان کرد: در راستای سیاست‎گذاری اشتغال ما می‎توانیم از ظرفیت این نهاد بین‌المللی استفاده کنیم و پس از جمع‎بندی نهایی از دوستان دعوت خواهیم کرد که نظرات خود را ارائه دهند.


به دنبال اشتغال پایدار منجر به توسعه اقتصادی هستیم

وی با بیان اینکه ما به دنبال ایجاد شغل و اشتغال هستیم اما شغلی پایداری که منجر به توسعه اقتصادی می‎شود برای ما حائز اهمیت است، ابراز داشت: اعتقاد دارم که همه اعضای کارگروه باید به سمت ایجاد اشتغال پیش بروند و ما نمی‎توانیم نسبت به سیاست‎گذاری غافل شویم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع گلستان با بیان اینکه در حوزه اشتغال موقت و ناقص نسبت به عدد و رقمی که در استان داریم تجزیه و تحلیل انجام شود، گفت: عدم پایداری اشتغال، اعتماد به آینده شغلی و توجه نکردن به بیمه در دستور کار کارگروه اشتغال استان قرار بگیرد.

منبع:فارس

                               

اشتغال زایی     بیکاری     گلستان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :