موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی معضل بیکاری

a/86801 :کد

0

مهمتر از بیکاری نداشتن مهارت است

  یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۵
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -مهمتر از بیکاری نداشتن مهارت است

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‎ای شهرستان گرگان گفت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که جامعه ما را تهدید می‎کند بیکاری است که مهمتر از بیکاری عدم داشتن مهارت است.به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، امید جافر نوده ص

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، امید جافر نوده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: از 31 تیرماه لغایت ششم مرداد ماه جاری را تحت عنوان هفته ملی مهارت نام‌گذاری کردند.

وی با بیان اینکه باید فرهنگ مهارت‎آموزی در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: روز سوم مرداد تحت عنوان روز آموزش‎های فنی ‎و حرفه‎ای، توسعه بخش خصوصی، اقتدار ملی و اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری شده است.


هر ایرانی باید حداقل یک مهارت را فرا گیرد


رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‎ای شهرستان با بیان اینکه هر ایرانی باید حداقل یک مهارت را فرا گیرد، بیان داشت: باید فرهنگ مهارت‌آموزی را در جامعه گسترش دهیم و هر یک از مردم باید حداقل در یک رشته مهارت داشته باشند.


جافرنوده با بیان اینکه دو مرکز آموزش فنی و حرفه‎ای در شهرستان گرگان وجود دارد، اظهار کرد: مراکز آموزش فنی و حرفه‎ای در همه شهرهای استان گلستان وجود دارد که در شهرستان گرگان مرکز آموزش فنی و حرفه‎ای حوزه برادران واقع در کیلومتر سه جاده گرگان-آق‎قلا است و دیگری مرکز آموزش فنی و حرفه‎ای حوزه خواهران واقع در کمربندی- ویلاشهر است.


وی ابراز کرد: اقتصاد ما بر این است که هر خانه باید یک کارخانه باشد و در بحث اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی، سازمان آموزش فنی و حرفه‎ای می‎تواند به شهروندان آموزش‎های مهارتی بسیار مناسبی را ارائه کند.


مرکز آموزش فنی و حرفه‎ای بر اساس استعداد هر فرد آموزش‎های مناسب به جوانان ارائه می‎کند


رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‎ای شهرستان ابراز کرد: مشاور مرکز آموزش فنی و حرفه‎ای برای جوانان بر اساس استعداد، سلایق و توانایی‎های هر فرد آموزش‎های مناسب به آنها ارائه می‎کند ولی در نهایت اختیار با خود فرد است و سازمان آموزش فنی و حرفه‎ای سعی می‎کند کارگاه‎های مختلفی را در اختیار شهروندان قرار دهد.


جافرنوده افزود: با توجه به ارتباطی که با بازار کار و بنگاه‎های اقتصادی وجود دارد، درصدد هستیم که مهارت‎آموخته‎ها را بعد از اخذ پایان‎دوره گواهینامه بین‎المللی از سازمان به صنایع و بنگاه‎های اقتصادی معرفی کنیم و برای مهارت‎آموختگان ایجاد اشتغال شود و این امر یکی از اهداف چند سال اخیر ما است.

منبع:فارس

                               

بیکاری     فنی و حرفه ای     گلستان            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :