موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست بارندگی

a/88946 :کد

0

افزایش ۷۷/۱۹ میلیون متر مکعبی ذخیره آبخوان عمیق گلستان

  چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۴
تعداد بازدید : ۲۸۶   
 تحلیل ایران -افزایش ۷۷/۱۹ میلیون متر مکعبی ذخیره آبخوان عمیق گلستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان از افزایش ۷۷/۱۹ میلیون متر مکعبی ذخیره آبخوان عمیق استان در تیر ماه سال جاری در مقایسه با تیر سال گذشته خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گلستان، علی نظری از وجود ذخیره 157 میلیون متر مکعبی آب پشت سدهای استان تا 5 مرداد امسال خبر داد و اظهار کرد: این مقدار حجم ذخیره حدود 53 درصد حجم سدهای استان را شامل می‌شود و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته تنها 13 درصد حجم آب سدهای استان آبگیری شده بود.


وی افزود: میزان بارندگی در تیر ماه سال جاری در مقایسه با مدت شاخص درازمدت 50 درصد افزایش و در مدت مهر ماه لغایت ماه جاری نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 57 درصد افزایش و نسبت به دوره درازمدت 31 درصد افزایش را نشان می‌دهد.


مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان بیان کرد: ذخیره آبخوان کم عمق استان در تیر ماه در مقایسه با تیر ماه سال گذشته 82/162 میلیون متر مکعب افزایش و در مقایسه با متوسط 24 سال گذشته 64/102 میلیون متر مکعب کاهش را نشان می‌دهد.


نظری افزود: ذخیره آبخوان عمیق استان نیز در تیر ماه سال جاری در مقایسه با تیر سال گذشته 77/19 میلیون متر مکعب افزایش و در مقایسه با متوسط 14 سال گذشته 14/22 میلیون متر مکعب کاهش را نشان می‌دهد.


وی تصریح کرد: جریان رودخانه‌ها نیز در مدت مهر لغایت ماه جاری، نسبت به دوره شاخص در حوضه قره‌سو 9/41 درصد کاهش و در حوضه گرگانرود 4/18 درصد کاهش داشته است.

منبع:فارس

                               

بارندگی     استان گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :