موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی داخلی

a/91614 :کد

0

گلستانی‎ها به اندازه‎ اردبیلی‌ها گاز مصرف می‎کنند

  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۲
تعداد بازدید : ۳۳۱   
 تحلیل ایران -گلستانی‎ها به اندازه‎ اردبیلی‌ها گاز مصرف می‎کنند

مدیرعامل شرکت ‎گاز استان گلستان با بیان اینکه گلستانی‎ها به اندازه‎ مناطق سرد کشور چون اردبیل گاز مصرف می‎کنند، گفت: ۹۵ درصد مردم استان گلستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، امروز گاز در استان گلستان 70 درصد سبد انرژی را به خود اختصاص داده است. بر خلاف دهه‎ نخست انقلاب که بیشتر وسایل گرمایشی در منازل از سوخت‎های نفت تغذیه می‎شد امروز گازی هستند و حتی استان نعمت برق و روشنایی خود را مدیون تامین سوخت نیروگاه برق استان گلستان در شهرستان علی‎آبادکتول از گاز طبیعی است.

امروز بیش از 89 درصد جمعیت روستایی و 100 درصد جمعیت شهری در استان گلستان از گاز برخوردار هستند و شاید 95 درصد مردم استان گلستان روز‎های سخت سرد منازل و صفوف نفت طولانی برای گرم شدن در منازل را دیگر از یاد برده‎ باشند.

اما هنوز روستاهایی هستند که در استان گلستان چشم‎انتظار همت و توجه مسؤولان برای خدمات‎رسانی از جمله آب لوله‎کشی و گاز هستند.

امروز با مجموعه دوستان شرکت گاز در یک تور خبری برای بازدید از پروژه‎های گازرسانی به شرق استان گلستان رفتیم تا شرایط گازرسانی به روستاهای محروم استان را ببینیم.

بر این اساس از پروژه‎های گازرسانی شهرستان مراوه‎تپه و روستاهای «شهرک قولاق کسن»، گلی‎داغ و یانبلاغ بازدید کردیم.


اشک شوق دهیار روستای مراوه‎تپه از گازرسانی مسؤولان


شاید همانطور که مدیرعامل شرکت ‎گاز استان گلستان شادی مردم روستاهای محروم را بهترین پاداش نسبت به خدمات‎رسانی شرکت گاز برای همکاران مجموعه خود دانست اشک‎های شوق دهیار «شهرک قولاق کسن» را که از توجه مسؤولان به مناطق محروم سرازیر می‎شد را می‎توان بهترین پیام امروز این تور رسانه‎ای برشمرد.

حاج عبدالله آخوند کراقلی، دهیار «شهرک قولاق کسن»در این تور رسانه‎ای با بیان اینکه این روستا تقریبا یک هزار و 800 نفر جمعیت دارد، گفت: امروز روز سعادت و شادی مردم این روستا است چرا که به صورت عملی شاهد خدمت‎رسانی مسؤولان نظام و دولت هستند.

وی تصریح کرد: امروز روز برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است و از مسؤولانی که شبانه‎روز کار می‎کنند تا مناطق محروم را مورد توجه قرار دهند باید تشکر کرد.

دهیار «شهرک قولاق کسن» با بیان اینکه «شهرک قولاق کسن» در هفته دولت به فضل الهی و تلاش بی‎شائبه مجموعه همکاران و پیمانکاران شرکت گاز از نعمت خدادادی و طبیعی گاز بهره‎مند می‎شود، گفت: پیش از این نیز در روستای ما خدماتی از قبیل راه‎اندازی ایستگاه دیجیتال، پروژه آبرسانی و پروژه‎های دیگر محرومیت‎زدایی روستایی را شاهد بودیم.


95 درصد مردم استان گلستان از نعمت گاز طبیعی بهره‎مند هستند


صفر‎علی جمال‌لیوانی، مدیرعامل شرکت گاز استان گلستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تشکر و شادی مردم مناطق محروم بهترین پاداش همکاران ما در شرکت گاز گلستان بعد از یک کار سخت و طاقت فرسا در هوای سرد و گرم است، گفت: امروز مجموعه خبرنگاران استان گلستان از نزدیک با بخشی از زحمات و تلاش بی‎شائبه همکاران ما در شرکت گاز آشنا شدند و از نزدیک روند توسعه پروژه‎های استان گلستان را مشاهده کردند.

وی با بیان اینکه 95 درصد مردم استان گلستان از نعمت گاز طبیعی بهره‎مند هستند، ابراز داشت: در راستای تحقق شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» به دنبال این هستیم که به 25 هزار مشترک در استان گازرسانی کنیم و همچنین نیم درصد هدر رفت گاز را در استان گلستان کاهش دهیم.

مدیر عامل شرکت گاز استان گلستان به اهمیت فرهنگ‎سازی در توسعه استان گلستان اشاره کرد و گفت: استان گلستان در سال 1394 نسبت به سال گذشته با وجود افزایش مشترکین با کاهش مصرف رو به رو بوده و بخشی از این صرفه‎جویی به دلیل تلاش مجدانه خبرنگاران و رسانه‎های استان گلستان است.

جمال‎لیوانی با بیان اینکه میزان مصارف خانوارهای گلستانی از گاز به اندازه میزان مصارف خانوارهای اردبیلی در مناطق سردسیر کشور است، گفت: علت این میزان مصرف به دلیل نوع ساختمان‎های استان گلستان و عدم توجه به فرهنگ مصرف بهینه است.

وی بیان داشت: شرکت گاز استان گلستان در اجرای پروژه‎ها به مسائل ایمنی بسیار تاکید دارد و بر این اساس در مراحل مختلف انشعاب‎گذاری تست‎های متفاوتی را انجام می‎دهد.

مدیر عامل شرکت گاز استان گلستان یادآور شد: فرهنگ‎ صرفه‎جویی در استان گلستان در فصل‎های سرد سال و زمان‎هایی که با افت شدید گاز رو به رو می‎شویم باعث می‎شود که استان دچار قطعی گاز نشود و از سویی توسعه گازرسانی را به مناطق محروم همراه خواهد داشت.

جمال‎لیوانی با بیان اینکه تاکنون و از ابتدای سال 100 میلیارد تومان قبض گاز در استان گلستان صادر شده است، افزود: تا پایان سال مبلغی بین 200 تا 240 میلیارد تومان قبض در استان گلستان صادر خواهد شد.


بهره‎مندی 22 روستای شهرستان مراوه‎تپه از گاز طبیعی تا پایان سال


محمدرضا قنبریان، رئیس اجرایی طرح‎های شرکت گاز استان گلستان در این بازدید با بیان اینکه سه پیمانکار گاز در منطقه گلیداغ شهرستان مراوه‎تپه فعالیت می‎کنند، گفت: این پیمانکاران در سرما و گرما و شرایط سخت روزانه تلاش می‎کنند تا بتوانند تا پایان سال 22 روستای این منطقه را از نعمت گاز بهره‎مند کنند.

وی تصریح کرد: تاکنون در منطقه «شهرک قولاق کسن» 22 کیلومتر لوله‎گازی انشعابات گاز 250 پوند بر اینچ مربع و 60 پوند بر اینچ مربع صورت گرفته است، افزود: با توجه به شرایط جاده فضای خیلی کمی برای کار لوله‎گذاری در این منطقه وجود دارد و تقریبا یک کیلومتر و 500 متر را برای پیمانکار اجرای پروژه منطقه سنگی در نظر گرفتیم که کار در این زمین‎های سنگی بسیار سخت است به طوری که پیشرفت کار در طول یک روز به کمتر از 12 متر می‎رسد.

رئیس اجرایی طرح‎های شرکت گاز استان گلستان خاطرنشان کرد: اتمام پروژه «شهرک قولاق کسن» باعث گازرسانی به پنج روستای عرب لاله گون، یلقی سورن، بیشک تپه، کنت یری و «شهرک قولاق کسن» می‎شود.

قنبریان ادامه داد: همانطور که شرکت گاز همواره به مردم استان گلستان توصیه و توجه به نکات ایمنی دارد، در اجرای پروژه‎ها به مسائل ایمنی بسیار تاکید داریم و با چند تست از جمله تست هوا و آب با توجه به نوع لوله‎گذاری در حین و اتمام پروژه اقدام می‎کنیم.

منبع:فارس

                               

گازرسانی     گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :