موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کشاورزی

a/92579 :کد

0

۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران گلستانی باقی است

  یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۱
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران گلستانی باقی است

معاون برنامه‎ریزی و اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی گلستان با بیان اینکه ۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران گلستانی باقی مانده است، گفت: تاکنون ۸۴ درصد مطالبات گندم‌کاران استان گلستان پرداخت شده است.

به گزارش تحلیل ایران از گرگان، حسین کاویانی عصر امروز در کارگروه آرد و نان استان گلستان با بیان اینکه 300 میلیارد تومان مطالبات گندم‌کاران استان گلستان باقی مانده است، اظهار کرد: تاکنون 84 درصد مطالبات گندم‌کاران استان گلستان پرداخت شده است.


وی با بیان اینکه تاکنون یک‌هزار و 400 میلیارد تومان از مجموعه یک‌هزار و 700 میلیارد تومان مطالبات کشاورزان گندم‌کاران گلستانی پرداخت شده است، ابراز داشت: در آخرین گزارش‎ها در مجموعه استان گلستان یک‌میلیون و 360 هزار تن گندم خریداری شده است.


وی تاکید کرد: در کل کشور 14 هزار میلیارد تومان مطالبات گندم‎‌کاران است که 6 هزار میلیارد تومان آن تاکنون پرداخت شده و 8 هزار میلیارد تومان آن باقی مانده است.

کاویانی با بیان اینکه در سال گذشته قیمت گندم یک‌هزار و 50 تومان در نظر گرفته شده بود، گفت: امسال قیمت گندم به بیش از یک‌هزار و 270 تومان افزایش پیدا کرد.


وی خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که وزیر کشور تاکید داشت طرح نظام نوین ترویج است و نیاز به یک مباحث آموزشی دارد و یکی از مباحثی که امسال مدیرکل غله استان گلستان آن را نیز پیگیری کرده تهیه فرمت برای ناظرین بوده تا قبل از کشت برخی محصولات را مورد آزمایش قرار دهند.


معاون برنامه‎ریزی سازمان جهاد کشاورزی گلستان ادامه داد: یکی از مزایا این طرح شناسایی مناطقی است که احتمال جوانه‎زنی در گندم بیشتر است و این امر باعث می‎شود که کمباین‎ها که در اختیار داریم را قبل از جوانه‎زنی درو کنیم.


کاویانی با بیان اینکه در سال گذشته 57 هزار تن گندم جوانه‎زده خریداری شد، ابراز داشت: به دلیل افزایش روزهای بارندگی در شهرستان کلاله 37 هزار تن گندم جوانه‎زده داشتیم.


وی با بیان اینکه وضعیت انباری گندم در استان گلستان مطلوب است، ابراز داشت:  900 هزار تن گندم پارسال از کشاورزان استان گلستان خریداری و وارد انبارها شد و امسال ما شاهد افزایش 50 درصدی خرید گندم بودیم.

کاویانی از افزایش 5.5 برابری تولیدات جو در استان خبر داد و یادآور شد: در سال گذشته در استان گلستان 40 هزار تن جو برداشت شد که امسال این میزان به 220 هزار تن افزایش پیدا کرد.

منبع:فارس

                               

گندم کاران     استان گلستان                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :