موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حماسه و مقاومت

a/15257 :کد

این جنگ عزت‌ساز ادامه دارد

هادی محمدی

  پنجشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ — ۱۱:۵۷
تعداد بازدید : ۹۸۱   
 تحلیل ایران -این جنگ عزت‌ساز ادامه دارد

ارزش‌ها را داریم، پس باید با همان استواری و شوق و اعتقاد و انگیزه در مقابل جنگ پنهان دشمنی که پس از هشت سال دفاع مقدس، هنوز در اشکال مختلف ادامه دارد، بایستیم.

ارزش‌ها را داریم، پس باید با همان استواری و شوق و اعتقاد و انگیزه در مقابل جنگ پنهان دشمنی که پس از هشت سال دفاع مقدس، هنوز در اشکال مختلف ادامه دارد، بایستیم.

دوشنبه شب تعدادی از جانبازان اعصاب و روان که یادگاران افتخار و شرف و عزت ملی دوران جنگ تحمیلی هستند میهمان برنامه خندوانه بودند، چون در خانواده یکی از این سندهای عزت ملی را داریم ارتباط نزدیکتری با آنها در این برنامه برقرار کردم و با نگاه به چهره‌های رنجور و در عین حال عزتمند آنها و شرح‌ حالی که قرائت کردند، از خود شرمنده شدم که تا چه میزان به حق آنها عمل کرده‌ام.

آنها که برای دفاع از سرزمین و کشور و آرمانهای انقلاب و نظام جسم و جان خود را به میدان آورده و اقتدار و امنیت و عزت امروز کشور را به ما هدیه کرده و منشأ و الگوی مقاومت برای دیگر ملت‌های منطقه شده‌اند، در غربت آسایشگاه و بیمارستان کنج خانه، درد و رنج جانکاه جانبازی را تحمل می‌کنند ولی آنچه بیشتر از هر چیز آنها را شکنجه می‌کند این‌است که مردم ما از نسل اول تاکنون تا چه میزان به جانبازی و آن شهدا و آرمانهای آنها پایبند مانده‌اند؟.

آنها که از یک وجب خاک این کشور با فرمان امام (ره) با خون و تکه تکه جسم خود دفاع کرده‌اند آیا ما نیز از حقوق ملی و شرف و ارزشهای انقلاب و نظام، دفاع می‌کنیم؟ آیا امام (ره) که معمار آزادی و استقلال و انقلاب و محبوب دل شهدا و جانبازان و احیاگر اسلام انقلابی بود در نگاه و بیان و عمل ما چه جایگاهی دارد؟ ما با ولایت که ارث انبیاء و ستون خیمه انقلاب و راهنمای عزت اسلامی و تمدن نوین امت اسلامی است چه ارتباطی داریم؟ آیا خون شهیدان و رنج جانبازان را چگونه پاس می‌داریم و در سایه برکات آن از جان گذشتن و این ایثارهای شهدای زنده در آسودگی و آرامش و امنیت و عزت، چگونه پاسداری هستیم؟ آیا استکبار و شیطان بزرگ هنوز همان است که امام (ره) تصویر و معرفی کردند و یا استحاله شده و موجودیت جدیدی پیدا کرده که باید از دشمن به رقیب و سپس به دوست تبدیل شود؟ آیا اسلام که حیات‌بخش و الهام‌بخش فکر، زندگی و عبادت و تکامل فردی و اجتماعی برای آنها بود، در نگاه امروز ما چه قرائتی پیدا کرده است؟ آیا جهاد و شهادت که جلوه‌ای از عزت و تقرب در پیشگاه الهی و بالاترین ارزش آن عزت‌سازان و افتخارآفرینان سربلند بود، در نگاه امروز ما چه جایگاهی دارد؟ ایثار آن روز آنها در تعاملات فردی و جمعی و برای کشور و انقلاب، امروز از سوی برخی مدعیان تبدیل به چگونه رفتاری شده است؟

وقتی ملاحظه می‌کنیم که این اسطوره‌های شرف و عزت و آن شهدای غرورآفرین از گزند برخی تطورات و تحولات فکری و سیاسی و رفتاری، مظلوم و غریب هستند بر خود شرم می‌کنم که کدام وجدان انسانی، اعتقادی و اخلاقی چنین تقلب و دگرگونی آزار دهنده‌ای را توجیه می‌کند در حالی که عده‌ای دگرگون شده و برای نجات از شیطان به شیطانی پناه می‌برند و فلاح و رستگاری دنیا و آخرت را در سایه دشمن می‌دانند و همه ارزشهای انقلاب و اسلام و جانفشانی شهدا و جانبازان را نه تنها زیر پا می‌گذارند بلکه همه سرمایه‌های با ارزش آنها را در تئوری‌های سیاسی و روابط بین‌الملل و توسعه و رفاه و اقتدار (با مفهوم غربی) پایمال می‌کنند، باید به حال خود بگرییم چرا که این سرو قامتان شهید و شهدای زنده، بر راه خود افتخار می‌کنند و صبوری آنها، همان ایستادگی و احراز آنها به صحت راهشان است.

اگر ما نیز همین صبوری و ایستادگی بر همان مبانی و ارزش‌ها را داریم، پس باید با همان استواری و شوق و اعتقاد و انگیزه در مقابل جنگ پنهان دشمنی که پس از هشت سال دفاع مقدس، هنوز در اشکال مختلف ادامه دارد، بایستیم. چه در مقابل آن جلوه‌های آشکار خارجی و چه در مقابل ستون پنجم و سربازان پنهان داخلی آنها و چه در مقابل آنها که با تحریف ارزش‌ها، به دنبال توجیه تجدیدنظرطلبی خود هستند، این جنگ عزت‌ساز ادامه دارد.

پرچمدار این جبهه و پاسدار آن ارزش‌ها و راه شهدا و قدردان این جانبازان که آنها را در آغوش می‌فشارد و راه روشن عزت ملی و اقتدار را نشان می‌دهد و سربلندی و افتخار را نه در انبان دشمن، بلکه در پای فشردن بر مبانی انقلاب اسلامی و اسلام و آرمانهای امام خمینی (ره) می‌داند، سیدعلی‌خامنه‌ای است که ولایت او، ولایت پیامبر و ائمه (ع) است.

پاسداشت دفاع مقدس صرفا در یاد‌اوری تاریخ جنگ نیست، بلکه در گرامی داشت همه آن ارزشها، شهدا و جانبازان و آرمانهای انها است که امروز ما، مدیون شجاعت،‌ایثار و جانفشانی انها است و شعله ای خاموش نشدنی برای همه نسل های فعلی و آینده است.

منبع : فارس

                               

  هادی محمدی
  تحلیل ایران لزوما دیدگاه ها و مطالب فوق را تایید نمی کند.
  آدرس ایمیل :
  آدرس سایت/وبلاگ:
جانبازان     شهدا     دفاع مقدس            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :