موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اورژانس

a/86110 :کد

0

توسعه ناوگان اورژانس همدان با اختصاص ۱۱ آمبولانس جدید

  چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۱
تعداد بازدید : ۳۷۶   
 تحلیل ایران -توسعه ناوگان اورژانس همدان با اختصاص ۱۱ آمبولانس جدید

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان گفت: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت ۱۱ دستگاه آمبولانس به استان اختصاص یافت.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان گفت: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت 11 دستگاه آمبولانس به استان اختصاص یافت.

 

به گزارش تحلیل ایران،دکتر حبیب معصومی افزود: ارزش این تعداد آمبولانس 50 میلیارد ریال است.


وی با بیان اینکه از ابتدای سالجاری هشت آمبولانس جدید دیگر نیز به استان اختصاص یافته است ادامه داد: این 11 آمبولانس در هفت شهرستان استان همدان توزیع خواهد شد.


وی عنوان کرد: همچنین سال گذشته 22 آمبولانس جدید نیز به ناوگان اورژانس همدان افزوده شد و تا پایان سال 22 آمبولانس دیگر نیز به استان همدان اختصاص خواهد یافت.


وی با بیان اینکه هم اکنون 82 دستگاه آمبولانس در پایگاه های فوریت های پزشکی استان فعال است تصریح کرد: تا پایان سال 92 تنها 60 آمبولانس در اختیار استان بود که در دو سال گذشته 22 دستگاه خودروی آمبولانس جدید به این تعداد افزوده شد.


وی عنوان کرد: با افزایش تعداد آمبولانس ها در سالجاری 20 دستگاه آمبولانس که دارای عمر بالا هستند از مدار خارج و به مراکز بهداشتی که نیازمند این آمبولانس ها هستند تعلق خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: میانگین زمان رسیدن به بالین بیمار در شهر همدان 6 دقیقه و 46 ثانیه و در بقیه شهر های استان سه دقیقه و 37 ثانیه و حوادث در جاده ای هفت دقیقه و 18 ثانیه است.


وی گفت: سامانه 1590 یا سامانه رسیدگی به شکایات روی همه آمبولانس ها نوشته شده است تا شهروندان هر گونه شکایت خود از خدمات را با این سامانه در میان و از این طریق پیگیری کنند.
وی بیان کرد: سال گذشته 244 حادثه ویژه در استان همدان گزارش شده است.


وی همچنین از انجام 86 ماموریت اورژانس هوایی در 20 ماه گذشته خبر داد و افزود: 6 مورد از این ماموریت ها در خرداد ماه سالجاری انجام شده است.

 

منبع:ایرنا

                               

اورژانس                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :