موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزش زورخانه ای

a/91194 :کد

0

گود ورزش زورخانه‌ای پهلوانان را به خدا نزدیک می‌کند

  یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۶
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -گود ورزش زورخانه‌ای پهلوانان را به خدا نزدیک می‌کند

امام جمعه شهرستان اسدآباد گفت: گود ورزش زورخانه‌ای همانند مسجد، پهلوانان را به خدا نزدیک می‌کند.

امام جمعه شهرستان اسدآباد گفت: گود ورزش زورخانه‌ای همانند مسجد، پهلوانان را به خدا نزدیک می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران،حجت‌الاسلام موسی حسینی‌مجد در دیدار با هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای شهرستان اسدآباد به مناسبت ولادت امام رضا(ع)، با بیان اینکه پهلوان شدن مکمل قهرمان بودن است، اظهار کرد: واژه قهرمان و پهلوان تفاوت‌های فراوانی با هم دارد که نمونه بارز پهلوان در تاریخ اسلام حضرت علی(ع) است که علاوه بر قهرمانی، به صفت پهلوانی نیز نائل آمده است.

وی افزود: میادین ورزشی بهترین آوردگاه برای صدور ارزش‌های انقلاب است و گود ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای نیز همانند مسجد، ورزشکاران را به خداوند نزدیک می‌کند.

حسینی‌مجد با اشاره به شیوهای نوین نفوذ دشمنان در بین جوانان تاکید کرد: ورزشکاران و پهلوانان با الگو گرفتن از سیره علوی می‌توانند بر دشمنان پیروز شوند.

وی با تاکید بر توسعه ورزش پهلوانی در بین جوانان، تصریح کرد: جوانان امروز باید علی باور و علی یاور باشند و باور ولایت و یاری ولایت دو ویژگی شاخص پهلوانان است.

حسینی‌مجد گفت: نخستین نشانه پهلوان تسلط بر نفس است و کسی که برای خدا کار کند و متواضع باشد و اعضا و جوارح او در راستای بندگی او باشد، خدای متعال نیز در عرصه‌های مختلف او را در بین مردم بزرگ و پهلوان خواهد کرد.

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای شهرستان اسدآباد هم با بیان اینکه رشته ورزش پهلوانی و باستانی را در جامعه بیشتر یک جریان فرهنگی می‌دانند تا یک ورزش، اظهار کرد: این جریان فرهنگی اگر در بستر جامعه قرار گیرد درحوزه‌های مختلف اجتماعی از نقش موثری در سطح فرهنگ جامعه برخوردار خواهد بود.

یزدان آزرمی ارتقاء کارهای جمعی، عفو و گذشت، کاستن روحیه تک‌روی و تک‌محوری را از پیامدهای ورزش پهلوانی دانست و افزود: با استفاده از بستر این رشته می‌توان فرهنگ فتوت و جوانمردی را در جامعه به‌ویژه قشرجوان و نوجوانان ارتقاء داده و نهادینه کرد.

وی با اشاره به اینکه نقاط آسیب‌های اجتماعی شهرستان و پیش‌زمینه‌های آن شناسایی شده، تصریح کرد: جذب جوانان و نوجوانان به ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای از نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: با آموزه‌های مختلف اخلاقی در ورزش پهلوانی و جذب نونهالان، نوجوانان و جوانان به سمت این ورزش مفرح و مملو از احترام و ادب می‌توان سلامت جامعه را در برابر بسیاری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها بیمه کرد.

آزرمی یادآور شد: ورزش باستانی جذابیت‌های زیادی برای پذیرش نسل جوان دارد که باید از طریق رسانه‌ها و جشنواره‌های مختلف به مردم معرفی شود.

وی گفت: توسعه ورزش باستانی می‌تواند در ترویج بیشتر منش‌های اخلاقی در میان ورزشکاران اثرگذار باشد و فضای فعلی جامعه ورزش را به سمت اخلاق‌مداری و منش‌های پهلوانی سوق دهد.

در پایان هیئت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای شهرستان از خبرنگاران شهرستان در دیدار با امام جمعه شهرستان تجلیل کردند.

منبع:ایسنا


                               

زورخانه ای                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :