موضوعات ‌مرتبط: ورزشی المپیک

a/91383 :کد

0

سطح علمی رشته بوکس در ایران پایین است

  دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۹
تعداد بازدید : ۹۶۸   
 تحلیل ایران -سطح علمی رشته بوکس در ایران پایین است

مربی تیم ملی بوکس نوجوانان کشور گفت: سطح علمی رشته بوکس ایران پایین است و همین مساله باعث شد تا احسان روزبهانی بوکسور کشورمان در المپیک ریو مقابل حریفان موفق نباشد.

 مربی تیم ملی بوکس نوجوانان کشور گفت: سطح علمی رشته بوکس ایران پایین است و همین مساله باعث شد تا احسان روزبهانی بوکسور کشورمان در المپیک ریو مقابل حریفان موفق نباشد.

 

به گزارش تحلل ایران،سعید نوروزی  اظهار کرد: خیلی از افرادی که تخصصی در ورزش بوکس نداشتند، انتظار کسب مدال توسط روزبهانی را در المپیک داشتند اما کارشناسان بوکس می دانستند کسب مدال برای وی خیلی سخت است.


وی اضافه کرد: حتی اگر احسان روزبهانی یک یا دو مبارزه را با پیروزی به پایان می رساند، شاهکار کرده بود چرا که باید بپذیریم کشورهای مدعی، بوکس را به صورت علمی دنبال می کنند و علم ورزشی آنها در المپیک بسیار به کار گرفته شد.


نوروزی بیان داشت: آماده سازی یک ورزشکار برای حضور در میدان بزرگی نظیر المپیک بسیار دشوار است و خیلی از بوکسورها در تورنمنت ها عملکرد ضعیفی داشتند اما در المپیک در سطح بسیار خوبی ظاهر شدند و این موفقیت به دلیل دانش علمی بالای آنها بود.


وی افزود: بوکس ایران از نظر تکنیکی در سطح بسیار خوبی است اما به لحاظ علمی نیاز به تجربه اندوزی داریم تا بتوانیم در میادین مهم نیز موفقیت لازم را کسب کنیم.


این مربی تیم ملی و قهرمان ارزنده بوکس همدان در ادامه گفت: افرادی که تخصص در رشته بوکس ندارند، سطح انتظارات را در مدال آوری احسان روزبهانی بالا بردند در حالیکه معتقدم این ملی پوش کشورمان حتی اگر یک یا دو مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشته بود، به لحاظ عملکرد شاهکار کرده بود.


وی اضافه کرد: به نظرم احسان نهایت سعی خود را بکار گرفت و هر چه در توان داشت به معرض نمایش قرار داد هر چند شاید بهتر از این هم می توانست مبارزه کند.


وی یادآور شد: البته روزبهانی پس از کسب سهمیه المپیک ، کمتر فرصت حضور در رقابت های تدارکاتی را پیدا کرد و فقط در سه راند بوکس آزاد شرکت داشت.


نوروزی افزود: وی به عنوان تنها نماینده بوکس ایران فشار روانی زیادی را بر دوش داشت و همین مساله نیز سبب شد تا عملکرد ضعیف تری نسبت به المپیک قبل داشته باشد.


احسان روزبهانی تنها نماینده بوکس کشورمان در مبارزه اولش در وزن 81 کیلوگرم بازی های بوکس بازی های المپیک 2016 ریو به مصاف پیتر مولنبرگ از هلند رفت و در سه راند پیاپی شکست خورد و از دور رقابت ها حذف شد.

منبع:ایرنا

                               

مبارزه                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :