موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بیمه

a/94376 :کد

0

بهره دار شدن ۷۲ هزارهمدانی از بیمه اجتماعی

  پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۲
تعداد بازدید : ۳۲۳   
 تحلیل ایران -بهره دار شدن ۷۲ هزارهمدانی از بیمه اجتماعی

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر استان همدان گفت: ۷۲ هزار نفر در استان همدان از مزایای بیمه اجتماعی روستایی و عشایری بهره‌مند شدند.

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر استان همدان گفت: ۷۲ هزار نفر در استان همدان از مزایای بیمه اجتماعی روستایی و عشایری بهره‌مند شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران،مهدی سماواتی  در دفتر نماینده مردم نهاوند در مجلس در راستای رفع مشکلات بیمه ای روستائیان و عشایر شهرستان نهاوند اظهار داشت: 8 هزار و 500 خانوار در شهرستان نهاوند زیرپوشش صندوق بیمه روستایی و عشایری قرار گرفته‌اند و در استان همدان نیز 72 هزار خانوار تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری قرار دارند. 

 

وی افزود: بیمه روستایی و عشایر استان همدان سهمیه 20 هزار خانوار برای شهرستان نهاوند در نظر گرفته است که تا کنون 8 هزار و 500 خانوار زیرپوشش قرار گرفته‌اند. 

 

مدیرکل صندوق بیمه روستایی و عشایر استان همدان تصریح کرد: 150 خانوار در شهرستان نهاوند از طریق صندوق بیمه روستایی و عشایری حقوق دریافت می‌کنند که این حقوق از محل خدمات کارافتادگی و فوت سرپرست خانوار است و در استان همدان نیز یک‌هزار و 200 خانوار تحت پوشش این بیمه حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند.

 

وی تأکید کرد: امسال حداقل حقوق پرداختی به بیمه‌شدگان زیرپوشش بیمه روستایی و عشایری 250 هزار تومان و حداکثر حقوق پرداختی 650 هزار تومان است.

 

سماواتی افزود: بیمه اجتماعی روستایی و عشایر در سال 84 طبق مصوبه مجلس شروع به کار کرد و هدف این صندوق بیمه این است که 4 میلیون نفر روستایی را که فاقد بیمه اجتماعی هستند را زیرپوشش قرار دهد.

 

وی بیان کرد: متأسفانه به خاطر نبود فرهنگ مناسب بیمه‌ای و پرداخت حق بیمه مردم و به خصوص مردم روستاها از این بیمه استقبال نکردند.

 

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر استان همدان تأکید کرد: برای رفع این مشکل صندوق بیمه روستایی و عشایری اقدام به پایین آوردن حق بیمه کرد که در این راستا پرداخت  180 هزار تومان در سال حداقل حق بیمه و پرداخت 420 هزار تومان در سال حداکثر حق بیمه صندوق بیمه روستایی و عشایری تعیین شد.

 

وی اظهار داشت: تمام مزایای سایر بیمه‌ها از جمله از کار افتادگی، بازنشستگی و فوت سرپرست خانوار در این بیمه گنجانده شده است و افرادی که زیرپوشش این بیمه قرار می‌گیرند باید حداقل 15 سال سابقه کار داشته باشند و به سن 65 سالگی برسند.

 

سماواتی تصریح کرد: هر بیماری صعب‌العلاجی که برای افراد زیرپوشش بیمه این صندوق پیش بیاید مشمول کارافتادگی قرار می‌گیرند و مثل سایر کارمندان دولت از همه مزایای بیمه از جمله حقوق ماهیانه، پاداش و افزایش حقوق برخواردار می‌شوند.

 

وی تأکید کرد: افراد زیرپوشش بیمه این صندوق در صورتی که یک سال بیمه داشته باشند و اگر سرپرست خانوار فوت کند بازماندگان می‌توانند مادام‌العمر از مزایای بیمه این صندوق بهره‌مند شوند.

 

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر استان همدان افزود: برای زیرپوشش قرار گرفتن افراد باید اعتمادسازی و فرهنگ‌سازی انجام بگیرد که در این زمینه اقدامات خوبی در سطح استان انجام شده است.

وی عنوان کرد: در همین راستا طرح دهستان‌گردی توسط کارگزارن را انجام داده‌ایم و در جلساتی که با ائمه نماز جمعه، دهیاران و شوراها و بزرگان روستاها برگزار کردیم آنها را برای جلب اعتماد مردم آموزش دادیم.

 

سماواتی افزود: تشکیل ستاد توسعه بیمه اجتماعی روستایی و عشایر یکی دیگر از کارهای بزرگی بود که در سطح  استان همدان انجام شده است و همه عوامل فعال در روستاها عضو این ستاد هستند و نقاط ضعف را شناسایی و در ترویج فرهنگ بیمه ما را یاری می‌کنند.

 

وی گفت: در سال آغاز به کار صندوق بیمه روستایی و عشایری در استان همدان شهرستان نهاوند رتبه هشتم استان را داشت و با اقدامات مناسب کارگزارن این صندوق رتبه شهرستان نهاوند به رتبه چهارم استان رسیده است.

 

مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر استان همدان در ادامه به شرایط زیرپوشش قرار گرفتن صندوق بیمه روستایی و عشایری اشاره کرد و افزود: افرادی ساکن در روستاها که به سن 18 سالگی رسیده‌اند با هر شغلی و با داشتن دفترچه درمانی و تأیید شورا می‌توانند تحت پوشش بیمه این صندوق قرار بگیرند و در شهرهای زیر 25 هزار نفر نیز افراد با تأیید شورا و داشتن دفترچه درمانی می‌توانند زیر پوشش بیمه این صندوق قرار بگیرند.

 

وی گفت: همچنین در شهرهای بالای 20 هزار نفر فقط کشاورزان می‌توانند با تأیید جهاد کشاورزی زیرپوشش بیمه روستایی و عشایری قرار بگیرند.

منبع:تسنیم

                               

عشایری                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :