موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کشتارگاه

a/94377 :کد

0

کشتارگاه‌هابه خط دوم کشتار مجهز می‌شوند

  پنجشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۹
تعداد بازدید : ۳۱۱   
 تحلیل ایران -کشتارگاه‌هابه خط دوم کشتار مجهز می‌شوند

رئیس سازمان جهاد کشاوزی استان همدان بر صادرات مرغ مازاد تولیدی از استان همدان خبر داد و گفت: کشتارگاه‌های همدان برای انجام صادرات مرغ به خط دوم کشتار مجهز می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاوزی استان همدان بر صادرات مرغ مازاد تولیدی از استان همدان خبر داد و گفت: کشتارگاه‌های همدان برای انجام صادرات مرغ به خط دوم کشتار مجهز می‌شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران،منصور رضوانی جلال با اعلام اینکه استان همدان در زمینه تولید مرغ از استان‌های مهم کشور محسوب می‌شود اظهار داشت: در استان همدان 6 کشتارگاه با ظرفیت کشتار 12 هزار قطعه در ساعت فعال است.

 

وی با اعلام اینکه یک کشتارگاه دیگر نیز به تعداد این کشتارگاه اضافه می‌شود، افزود: ایجاد خط دوم کشتار در کشتارگاه‌های استان همدان از مهمترین اولویت‌ها محسوب می‌شود که در دست پیگیری نیز قرار دارد.

 

رضوانی جلال با اشاره به اینکه مرغداریهای استان همدان ظرفیت تولید و فعالیت خود را کاهش داده‌اند ولی از ابتدای سال تاکنون هیچ واحد مرغداری در همدان تعطیل نشده است، بیان کرد: مرغداران اگر سهمیه تولید را رعایت کنند به طور قطع مشکلی در زمینه عرضه ایجاد نمی‌شود.

 

وی اظهار داشت: قرار نیست تولید مرغ همیشه براساس سهمیه باشد چراکه با آغاز صادرات مرغ باید میزان تولید افزایش یابد ولی تا زمان آغاز صادرات مرغ باید تولید این محصول مدیریت شود تا در بازار شاهد کاهش قیمت نباشیم.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی همدان میزان سهمیه جوجه‌ریزی استان همدان در هر دوره را یک میلیون و 800 هزار قطعه اعلام کرد و گفت: اگر تولیدکنندگان و مرغداران این ظرفیت را رعایت کنند به طور قطع کمترین مشکل در زمینه نوسان قیمت مرغ ایجاد می‌شود.

 

وی از تولید و وجود 30 هزار تن مرغ گرم در همدان خبر داد و گفت: نبود زنجیره تولید یکی از حلقه‌های مفقوده در بخش تولید محسوب می‌شود که با تکمیل آن می‌توان مسیر صادرات مرغ مازاد همدان را هموار کرد.

 

رضوانی جلال با تاکید بر اینکه باید در زمینه استفاده از مرغ منجمد در استان همدان فرهنگ‌سازی صورت گیرد، گفت: مردم مرغ گرم را در ایام افزایش قیمت به قیمت 8200 تومان خریداری کرده و آن را فریز می‎‌کردند تا به مروز زمان مصرف کنند.

 

وی افزود: اما در همان زمان مرغ منجمد دولتی با قیمت 4800 تا 5100 تومان توزیع شد ولی کسی تمایلی برای خرید نداشت در صورتی که مرغ منجمد دولتی براساس استانداردهای بهداشتی فریز شده و ماندگاری آن از مرغ خانگی فریز شده بیشتر است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان اظهار داشت: انتظار می‌رود رسانه‌ها در این زمینه مطالبی را منتشر کرده و مردم را آگاه کنند چراکه استفاده از مرغ منجمد دولتی که در سردخانه‌های استاندارد و مجهز فریز شده است برای سلامتی آنها نیز مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 

منبع:تسنیم

                               

صادرات                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :