موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی گاز رسانی

a/95366 :کد

0

هشت طرح گازرسانی در نهاوند بهره برداری شد

  ﺳﻪشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۶
تعداد بازدید : ۳۲۶   
 تحلیل ایران -هشت طرح گازرسانی در نهاوند بهره برداری شد

هشت طرح گازرسانی در روستاهای نهاوند بهره برداری و عملیات گازرسانی سه طرح دیگر روز سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان آغاز شد.

هشت طرح گازرسانی در روستاهای نهاوند بهره برداری و عملیات گازرسانی سه طرح دیگر روز سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان آغاز شد.

 

به گزارش تحلیل ایران،مدیرعامل شرکت گاز استان همدان در آیین بهره برداری از این طرحها گفت: برای آماده سازی این طرحها 35 میلیارد ریال اعتباراز محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شده که با بهره برداری از آنها 620 خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.


محمد مهدی مهدوی افزود: در این طرحها که در روستاهای بانسره ، عشوند، برجک، محمدیه علیا و سفلی ، شادمانه ، دره میرزا و کنگاور کهنه به اجرا در آمد در مجموع 46 هزار و 500 متر شبکه روستایی و 550 علمک به کار رفته است .


وی ادامه داد: با اجرای این طرح ها تعداد روستاهای نهاوند که از نعمت گاز برخوردار شده اند به 150 روستا یعنی 98 درصد مجموعه روستایی شهرستان رسیده است.


وی اظهار کرد: همزمان با این طرحها عملیات گاز رسانی به سه روستای محمودیه ،خیر قلی و حاجی آباد با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و 700 میلیون ریال آغاز شد که قرار است در دهه فجرامسال آماده بهره برداری شوند .


مهدوی اظهار داشت: در هفته دولت امسال در سراسر استان 42 طرح گازرسانی بهره برداری شد و دو هزار و 150 خانوار از نعمت گاز برخوردار شدند و در 10 روستای دیگر عملیات اجرایی گاز رسانی آغاز شده است. 


وی گفت: در استان همدان به لحاظ فعالیتهای خوبی که صورت گرفته شاخص رشد گاز از میانگین کشوری بالاتر است و در بخش شهری متوسط نفوذ گاز 100 درصد است و در بخش روستایی نیز متوسط نفوذ 98 و نیم است در حالیکه این رقم در سطح کشور در مناطق شهری 98 و در روستا 68 و نیم است .


به گزارش ایرنا فرماندار نهاوند نیز گفت: دولت تدبیر و امید توجه خوبی به روستاها دارد و امکانات لازم را در زمینه بهسازی ، گازرسانی و نوسازی مسکن روستایی انجام داده است .
کریم حمیدوند گفت: دولت با مردم صادقانه رفتار می کند و هیچ دروغ و یا وعده های غیر عملی را که نتواند انجام دهد به مردم نمی دهد .


وی افزود: در این زمینه در هفته دولت امسال طرح بهسازی 14 روستای شهرستان با اعتباری بیش از 53 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت و چند طرح دیگر نیز در دست اقدام است .


وی ادامه داد: دولت در نظر دارد که به روستاها به عنوان مراکز تولید توجه بیشتری داشته باشد تا با بهره گیری از ظرفیتهای داخلی بتواند اقتصاد مقاومتی را محقق سازد .


امسال در هفته دولت 62 طرح عمرانی با 220 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت و 18 طرح دیگر نیز با اعتباری بیش از 80 میلیارد ریال کلنگ زنی شد .


شهرستان نهاوند با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 190 هزارنفر در 105 کیلومتری جنوب استان همدان واقع شده است. 

منبع:ایرنا

                               

شرکت گاز                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :