موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تصادف

a/95574 :کد

0

چهارکشته و ۲ مجروح نتیجه بی احتیاطی رانندگان در همدان

  چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۷
تعداد بازدید : ۲۹۷   
 تحلیل ایران -چهارکشته و ۲ مجروح نتیجه بی احتیاطی رانندگان در همدان

رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته سه سانحه فوتی در جاده های این استان رخ داده که بر اثر آن چهار نفر فوت و دو کودک مجروح شدند.

 رئیس پلیس راه استان همدان گفت: در 24 ساعت گذشته سه سانحه فوتی در جاده های این استان رخ داده که بر اثر آن چهار نفر فوت و دو کودک مجروح شدند.

 

به گزارش ایرنا،سرهنگ رضا عزیزی افزود: یک دستگاه خودروی پژو 405 شامگاه روز گذشته در جاده نهاوند - بروجرد واژگون شد.


وی اضافه کرد: در این سانحه یک زن و مرد جان خود را از دست داده و کودکان پنج و هفت ساله آنان مجروح و به مراکز درمانی منتقل شدند.


وی افزود: بی توجهی به جلو از سوی راننده پژو منجر به برخورد این وسیله نقلیه با محافظ کنار جاده و در نتیجه واژگونی خودرو می شود.


رئیس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: اگر شیب شیروانی جاده برابر با استاندارد بود این خودرو دچار خسارت شده و احتمال مرگ سرنشینان کمتر بود.


سرهنگ عزیزی افزود: طبق استاندارد جهانی شیب جاده نسبت به شانه خاکی باید کمتر از یک متر باشد ولی هم اینک در بیشتر نقاط جاده های همدان به بیش از 2 متر می رسد.


وی بیان کرد: در صورت متناسب نبودن شیب جاده نسبت به شانه خاکی باید راه و شهرسازی با نصب نیوجرسی و گاردریل جاده را ایمن کرده یا شیب جاده را تعدیل کند.


رئیس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: با توجه به بالا بودن ارتفاع جاده نسبت به حاشیه راه ، در صورت خارج شدن خودرو از جاده، وسیله نقلیه واژگون شده و سرنشینان آن آسیب می بینند.


سرهنگ عزیزی گفت: یک دستگاه موتورسیکلت در مسیر دمق - کبودراهنگ واژگون شده و به علت استفاده نکردن راکب از کلاه ایمنی، این فرد 30 ساله در دم جان باخته است.


وی توصیه کرد: افرادی که از موتورسیکلت برای تردد استفاده می کنند بطور حتم از کلاه ایمنی استفاده کرده تا هنگام بروز سانحه آسیب کمتری به آنها وارد شود.


وی افزود: یک دستگاه کامیون بنز به علت بی احتیاطی راننده در توجه به جلو و تردد با سرعت غیرمجاز، یک عابر در شهر مهاجران را له کرد.


فوت ناشی از سوانح رانندگی در چهارماهه سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته در جاده های برون شهری این استان 20 درصد کاهش داشته است.

منبع:ایرنا

                               

واژگونی خودرو                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :