موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک

a/106623 :کد

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان

۱۲۰درصد منابع بانک های استان به صورت تسهیلات پرداخت شده است

  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -۱۲۰درصد منابع بانک های استان به صورت تسهیلات پرداخت شده است

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های ایلام گفت:بانک هابایدحداکثر۸۰درصدمنابع خود را به صورت تسهیلات به متقاضیان پرداخت کنندامابه منظورکمک به واحدهای تولیدی حدود ۱۲۰درصدمنابع بانک هابه صورت تسهیلات پرداخت شده

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های ایلام گفت:بانک هابایدحداکثر80درصدمنابع خود را به صورت تسهیلات به متقاضیان پرداخت کنندامابه منظورکمک به واحدهای تولیدی حدود 120درصدمنابع بانک هابه صورت تسهیلات پرداخت شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران؛علی اشرف یوسفی غیاثی با بیان اینکه مجموع مصارف و تسهیلات بانک های استان 42 هزار میلیارد ریال است، اظهار کرد: حدود 10 درصد کل مصارف و تسهیلات بانک های استان به صورت معوقه باز پرداخت نشده است.

 

وی مجموع منابع بانک های خصوصی و دولتی در استان ایلام را 33 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: مطالبات بانک ها در قالب ارایه تسهیلات به بخش خصوصی، شرکت ها و یا اشخاص حقیقی است که هنوز باز پرداخت نشده اند.

 

یوسفی غیاثی یادآور شد: میزان تسهیلات پرداخت شده توسط بانک های استان 9 هزار میلیارد ریال بیشتر از منابع موجود است که از منابع مرکز و یا سایر استان های کشور تامین شده است.

 

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان ایلام گفت: بانک های استان باید حداکثر 80 درصد منابع خود را به صورت تسهیلات به متقاضیان پرداخت کنند اما به منظور کمک به واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال در استان اکنون حدود 120 درصد منابع بانک های استان به صورت تسهیلات پرداخت شده است.

 

وی اضافه کرد: برای وصول مطالبات معوقه، کار گروه هایی در تمامی بانک های استان تشکیل شده است ضمن اینکه از همراهی دستگاه قضایی و دیگر دستگاه های ذیربط نیز برای باز پرداخت دیون خود از مشتریان استفاده می کنیم.

 

یوسفی غیاثی یادآور شد: مبالغ کلان معوقات بانکی مربوط به واحدهای تولیدی و صنعتی نیز در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح شده و برای وصول آنها و رفع مشکلات واحدها تصمیم گیری می شود.

 

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان ایلام تاکید کرد: قدرت پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها منوط به وصول مطالبات است و بانک ها تنها از این محل، می توانند تسهیلات لازم برای حمایت از تولید در استان را به کار آفرینان و صاحبان واحدهای تولیدی پرداخت کنند.

 

یوسفی غیاثی با اشاره به اینکه با وجود نبود تعادل منابع و مصارف، حمایت از اشتغال و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی استان در دستور کار قرار دارد، افزود: تسهیلات گیرندگان باید خود را ملزم به بازپرداخت بدانند و در حمایت از تولید، بانک ها را همراهی کنند.

                               

پرداخت     تسهیلات     بانک     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :