موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی گردشگری

a/106625 :کد

استاندار ایلام گفت:

گردشگری مهمترین ظرفیت برای ایجاد اشتغال پایداراست

  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۲
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -گردشگری مهمترین ظرفیت برای ایجاد اشتغال پایداراست

استاندارایلام گفت؛اگر جوانان توانایی خود را در ظرفیت های ارزشمندی همچون گردشگری مذهبی، طبیعت گردی، توریسم، صنعت بکار گیرند می توانند هم برای استان سودمند شوند و به معضل بیکاری در استان پایان دهند.

استاندارایلام گفت؛اگر جوانان توانایی خود را در ظرفیت های ارزشمندی همچون گردشگری مذهبی، طبیعت گردی، توریسم، صنعت بکار گیرند می توانند هم برای استان سودمند شوند و به معضل بیکاری در استان پایان دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ محمدرضا مروارید عصر یکشنبه در نشست شورای اشتغال و برنامه ریزی استان اظهار کرد: استارتاپ ها کار بسیار خوبی هستند و ضروری است که انرزی جوانان در این مسیر هدایت شود.

 

مروارید تاکید کرد: گردشگری مانند سایر ظرفیت های استان مغفول مانده و آنچنان مورد توجه قرار نگرفته در شرایطی که یکی از مهمترین ظرفیت ها برای توسعه و ایجاد اشتغال پایدار محسوب می شود.

 

وی گفت: به غیر از ایام اربعین در طول سال روزانه یک هزار دستگاه کامیون از جاده های استان تردد می کنند تا محموله های خود را به مرز مهران برسانند اما در طول جاده های ایلام تا پایانه مراکز خدماتی زیادی برای سرویس دهی به این خودروها و رانندگان وجود ندارد.

 

وی از آمادگی کامل برای حمابت از شرکت های دانش بنیان در استان خبر داد و افزود: از محل اعتبارات اقتصاد مقاومتی می توان درصدی را به حمایت از این شرکت ها اختصاص داد.

 

استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد که در چند ماه منتهی به پایان سال علاوه بر جذب اعتبارات ابلاغی، اعتبارات بیشتری را نیز بتوان دریافت و وارد استان کرد تا در مسیر ایجاد اشتغال قرار گیرد.

 

معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام نیز در این نشست به توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه های گردشگری، صنعت، کشاورزی، نفت و گاز تاکید کرد.

 

حشمت اله عسگری اظهار کرد: با همکاری موسسات، دستگاه ها و شرکت های دانش بنیان می توان تا پایان سال سه استارتاپ جدید ایجاد کرد.

 

وی همچنین خواستار در محور قرار گرفتن گردشگری مزهبی و طبیعت گردی در استان و ایجاد اشتغال در این زمینه ها شد.

 

عسگری به فعال شدن کمیته راهبردی طرح تکاپو اشاره کرد و افزود: بیش از 210 میلیارد ریال برای اشتغال در این طرح مصوب شده که امیدواریم هر چه سریعتر جذب و منجر به اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی استان شود.

 

وی در ادامه به کاهش نرخ بیکاری در این استان در مقایسه با سال قبل اشاره کرد و گفت: ترسیم وضع موجود به خوبی این ادعا را اتبات می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران در ادامه این نشست گزارشی از وضعیت طرح تکاپو و درصد تسهیلات اختصاص یافته به کمیته امداد و بهزیستی و سهم بانک های استان ایلام ارائه شد.

                               

گردشگری     ظرفیت     اشتغال     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :