موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتقال زوار

a/106658 :کد

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام؛

انتقال زواردر زرباطیه بدلیل حجم زیادبه کندی صورت می گیرد

  دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۹
تعداد بازدید : ۱۳۷   
 تحلیل ایران -انتقال زواردر زرباطیه بدلیل حجم زیادبه کندی صورت می گیرد

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت:با وجود ۵۰۰تعداد اتوبوس و تعدادی تریلر کفی عراقی انتقال زائران به شهرکوت بدلیل حجم بالای ورود به مرز زرباطیه با کندی و تاخیر انجام می شود.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت:با وجود 500تعداد اتوبوس و تعدادی تریلر کفی عراقی ،انتقال زائران به شهرکوت بدلیل حجم بالای ورود به مرز زرباطیه با کندی و تاخیر انجام می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران؛حسین کلانتری بیان اینکه خدمات رسانی در مرز زرباطیه عراق توسط نیروهای شهرداری های تهران، مشهد و اصفهان انجام می شود، افزود: زائران برای دریافت خدمات در این مرز مدت زمانی را معطل می شوند که درخواست داریم صبر و حوصله بیشتری داشته باشند.

 

کلانتری با اشاره به تردد 700 هزار زائر از مرز مهران در مدت 14 روز (ابتدای ماه صفر تاکنون) تاکید کرد: تنها در روز گذشته 112 هزار زائر از مرز مهران تردد کردند و اط صبح امروز نیز 35 هزار نفر تردد کردند که پیش بینی می کنیم امروز 150 هزار زائر از مرز مهران تردد کنند.

 

جانشین رئیس ستاد اربعین استان ایلام از تمامی زائران سراسر کشور درخواست کرد بدون داشتن گذرنامه و روادید معتبر به مرز مهران مراجعه نکنند زیرا به هیچ عنوان اجازه خروج از کشور به آنها داده نخواهد شد.

 

کلانتری اضافه کرد: مراجعه افراد بدون گذرنامه و روادید به مرز مهران مانع خدمات رسانی مناسب به دیگر زائران می شود و باعث کندی تردد زائرانی که دارای مدارک معتبر هستند، است.

 

وی افزود: نیروهای عراقی مستقر در مرز زرباطیه با زائرانی که دارای گذرنامه و روادید معتبر باشند در نهایت احترام برخورد می کنند ضمن اینکه عوامل سفارت ایران در عراق نیز به منظور رعایت و حفظ شان زائران ایرانی در پایانه زرباطیه مستقر شده اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام مهمترین کانون تردد زائران اربعین حسینی به عتبات عالیات است.

 

پیش بینی می شود در ایام منتهی به اربعین حسینی امسال بیش از 2 میلیون زائر از طریق مرزهای کشورمان با عراق تردد کنند.

 

مسئولان سازمان حج و زیارت اعلام کردند، تاکنون بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر از طریق سامانه سماح برای دریافت ویزای عراق ثبت نام کرده اند.

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری مرکز ایلام واقع است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :