موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ترددزوار

a/106800 :کد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

زوار با مسئولان اجرایی برای تسهیل درتردد همکاری کنند

  ﺳﻪشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۰
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -زوار با مسئولان اجرایی برای تسهیل درتردد همکاری کنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از زائران اربعین حسینی درخواست کرد: با مسئولان اجرایی برای ایجاد تسهیلات بیشتر برای عبور از مرز همکاری کنند و به هیچ عنوان بدون گذرنامه و روادید به مرزها مراجعه نکنند.

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از زائران اربعین حسینی درخواست کرد: با مسئولان اجرایی برای ایجاد تسهیلات بیشتر برای عبور از مرز همکاری کنند و به هیچ عنوان بدون گذرنامه و روادید به مرزها مراجعه نکنند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛سیدرضا صالحی امیری روز سه شنبه در جریان بازدید از مرز بین المللی مهران در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید روز گذشته خود از 2 مرز شلمچه و چزابه اظهار کرد: فردا در جلسه هیات دولت گزارشی از وضعیت این سه مرز به رئیس جمهوری ارائه می شود.

 

وی یادآور شد: مرز مهران با محدودیت های زیادی مواجه است این در حالیست که حجم وسیعی از زائران حدود 800 هزار نفر از این مرز عبور کرده اند ولی تقاضا برای تردد از این مرز همچنان زیاد است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: مردم و مسئولان استان ایلام با همه توان در خدمت زائران اربعین هستند و ظرفیت تمامی دستگاه ها برای اینکه مشکلات این مرز برطرف شود، بسیج شده است.

 

صالحی امیری از زائران اربعین حسینی درخواست کرد: با مسئولان اجرایی برای ایجاد تسهیلات بیشتر برای عبور از مرز همکاری کنند و به هیچ عنوان بدون گذرنامه و روادید به مرزها مراجعه نکنند زیرا مسئولان ایران و عراق بشدت مانع خروج افراد بدون مدارک معتبر خواهند شد ضمن اینکه خدمات رسانی به دیگر زائران را هم با اختلال مواجه می کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب باختری ایلام مهمترین کانون تردد زائران اربعین حسینی به عتبات عالیات است.

 

پیش بینی می شود در ایام منتهی به اربعین حسینی، بیش از 2 میلیون زائر از این گذرگاه مرزی به کشور عراق تردد کنند.

 

بیش از 700 هزار زائر در چند روز گذشته از گذرگاه مرزی مهران برای شرکت در آیین راهپیمایی اربعین وارد خاک عراق شده اند و این روند همچنان با شدت ادامه دارد.

                               

تردد     زوار     تسهیلات     مرزمهران     ایلام    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :