موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اتباع افغانی

a/106802 :کد

فرمانده سپاه ناحیه ایلام؛

ازورود اتباع افغانی به مرزمهران جلوگیری می شود

  ﺳﻪشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۵۵
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -ازورود اتباع افغانی به مرزمهران جلوگیری می شود

فرمانده سپاه ناحیه ایلام گفت: در ۲ روز گذشته یک هزار و ۴۰۰ تبعه افغانی که قصد عزیمت به مهران برای تشرف به عتبات عالیات را داشتند، شناسایی و اجازه عبور به مهران به آنها داده نشد.

فرمانده سپاه ناحیه ایلام گفت: در 2 روز گذشته یک هزار و 400 تبعه افغانی که قصد عزیمت به مهران برای تشرف به عتبات عالیات را داشتند، شناسایی و اجازه عبور به مهران به آنها داده نشد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛سرهنگ قدرت اله کریمیان اظهار کرد: تردد اتباع افغانی از مرز مهران ممنوع است و این افراد باید از مرز چزابه در استان خوزستان برای شرکت در راهپیمایی اربعین تردد کنند.

 

وی با بیان اینکه تعدادی از اتباع افغانی نیز هم اینک در مرز مهران متوقف شده اند، افزود: با ایجاد ایستگاه ایست و بازرسی در محدوده مهدی آباد در پنج کیلومتری جاده ایلام - مهران از تردد اتباع افغانی به سمت شهر مهران جلوگیری می شود.

 

سرهنگ کریمیان با بیان اینکه عموم این افراد با خودروی شخصی یا اتوبوس قصد سفر به مرز مهران دارند، یادآور شد: برای افرادی که وسیله نقلیه شخصی ندارند، اتوبوس هایی در نظر گرفته شده تا آنها را به سمت مرز چزابه منتقل کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام مهمترین کانون تردد زائران اربعین حسینی به عتبات عالیات است.

 

پیش بینی می شود در ایام منتهی به اربعین حسینی امسال بیش از 2 میلیون زائر از این طریق به کشور عراق تردد کنند.

 

مسئولان سازمان حج و زیارت اعلام کردند، تاکنون بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر از طریق سامانه سماح برای دریافت ویزای عراق ثبت نام کرده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :