موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گذرنامه

a/106805 :کد

رئیس سازمان حج و زیارت کشور

گذرنامه در کمتر از ۴۸ساعت برای متقاضیان صادر می شود

  ﺳﻪشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۰
تعداد بازدید : ۱۳۳   
 تحلیل ایران -گذرنامه در کمتر از ۴۸ساعت برای متقاضیان صادر می شود

متقاضیان سفر به عراق درفرصت باقی مانده درسامانه سماح ثبت نام کنند،ضمن اینکه افراد فاقد گذرنامه یاروادیدکه هم اکنون درمرزمهران هستندمی توانند به شهرایلام مراجعه کرده تادرمدت ۲۴ساعت برای آنهاروادیدصادر

متقاضیان سفر به عراق درفرصت باقی مانده درسامانه سماح ثبت نام کنند،ضمن اینکه افراد فاقد گذرنامه یاروادیدکه هم اکنون درمرزمهران هستندمی توانند به شهرایلام مراجعه کرده تادرمدت 24ساعت برای آنهاروادیدصادر شود.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ رئیس سازمان حج و زیارت کشور گفت: برای بخش مهمی از این افراد تاکنون از سوی 16 دفتر دائم و موقت کنسولگری عراق در شهرهای مختلف کشورمان روادید صادر شده است.

 

سعید اوحدی  با بیان اینکه روادید یک روزه و گذرنامه در مدت کمتر از 48 ساعت برای متقاضیان صادر می شود، افزود: زائران بدون گذرنامه و روادید به مرزها مراجعه نکنند چرا که از عبور افراد فاقد مدارک بشدت جلوگیری می شود.

 

وی ضمن اینکه از مردم خواست با ماموران صدور روادید و گذرنامه همکاری کنند، یادآور شد: با توجه به محدودیت زیرساخت ها در مرزهای زمینی سه گانه و حجم زیاد تقاضا برای سفر به عراق باید برای سال های آتی ظرفیت های زیرساختی این مرزها افزایش یابد.

 

اوحدی در مورد اسکان و تغذیه زائران نیز گفت: سازمان حج و زیارت پنج موکب را تحت عنوان شهدای منا در مهران، شلمچه، چزابه، کربلا و نجف راه اندازی کرده که گردانندگان این ایستگاه ها فرزندان شهدای حادثه منا هستند.

 

وی افزود: اسکان و تغذیه زائران با ستاد بازسازی عتبات عالیات است و در خارج از مرزهای ایران به علت جلوگیری از تجمع زائران همه ایستگاه های صلواتی و اماکن تغذیه و اسکان بعد از خروج از مرز و در فواصل مختلف در کشور عراق استقرار یافته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، مرز بین المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب باختری ایلام مهمترین کانون تردد زائران اربعین حسینی به عتبات عالیات است.

 

پیش بینی می شود در ایام منتهی به اربعین حسینی، بیش از 2 میلیون زائر از این گذرگاه مرزی کشورمان به عراق تردد کنند.

 

بیش از 700 هزار زائر در چند روز گذشته از گذرگاه مرزی مهران برای شرکت در آیین راهپیمایی اربعین وارد خاک عراق شده اند و این روند همچنان بشدت ادامه دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :