موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی زائر

a/106842 :کد

استاندار ایلام

بازگشت روزانه ۱۷ هزار زائر به کشور

  ﺳﻪشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۴
تعداد بازدید : ۱۴۶   
 تحلیل ایران -بازگشت روزانه ۱۷ هزار زائر به کشور

استاندارایلام گفت:هم اکنون در پایانه مرزی مهران علاوه بر خروج ۱۰۰ هزار زائر در روز، بیش از ۱۷ هزار نفر نیز روزانه از این مرز به کشور وارد می شوند.

استاندارایلام گفت:هم اکنون در پایانه مرزی مهران علاوه بر خروج 100 هزار زائر در روز، بیش از 17 هزار نفر نیز روزانه از این مرز به کشور وارد می شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛، محمدرضا مروارید روز سه شنبه در بازدید هوایی از مسیر ایلام - مهران و پایانه مرزی اظهار کرد: پیش بینی می شود اکثریت زائرانی که از مرزهای سه گانه کشور خارج شده اند به لحاظ نزدیکی برای برگشت مرز مهران را انتخاب کنند.

 

وی با بیان اینکه وضعیت مرز مهران مطلوب است و با وجود حجم زیاد زائران، تردد در این مرز در حال انجام است، افزود: اعزام اتوبوس به تعداد کافی برای انتقال زائران از مرز مهران به شهرهای مخلف با هماهنگی سازمان حمل و نقل جاده ای کشور پیش بینی شده است.

 

استاندار ایلام با بیان اینکه در حال حاضر تردد از پایانه مرزی مهران و همچنین آنسوی مرز در زرباطیه عراق جریان دارد، اضافه کرد: به غیر از مشکل وجود افراد فاقد گذرنامه که در مسیر تردد زائران اخلال ایجاد می کنند، مشکل دیگری برای خروج زائران دارای مدارک قانونی از این مرز وجود ندارد.

 

وی یادآور شد: اتوبوس و وسایل حمل ‌و نقل عمومی از شهر مهران تا پایانه مرزی به ‌اندازه کافی وجود دارد و همچنین تمهیدات لازم برای جابجایی زائران در مرز زرباطیه عراق با اعزام تعدادی اتوبوس‌ اتخاذ شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، بر اساس پیش بینی ها، در اربعین امسال بیش از 2 میلیون زائر مسیر ایلام - عراق را بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا برای تردد انتخاب می کنند.
مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                               

بازگشت     زوار     مرزمهران     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :