موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اربعین

a/106899 :کد

اربعین

دیدارفرمانده عراق با فرمانده قرارگاه اربعین نیروی انتظامی

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۱۲
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -دیدارفرمانده عراق با فرمانده قرارگاه اربعین نیروی انتظامی

جمعی از فرماندهان ارشد نظامی عراق سه شنبه شب با فرمانده قرارگاه اربعین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مرز مهران دیدار و گفت و گو کردند.

 جمعی از فرماندهان ارشد نظامی عراق سه شنبه شب با فرمانده قرارگاه اربعین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مرز مهران دیدار و گفت و گو کردند.


به گزارش تحلیل ایران؛ در این دیدار که در شهر مهران انجام شد، سپهبد محمد مشاور وزیر کشور عراق و رئیس کمیته امنیتی بزرگداشت اربعین در عراق در راس یک هیات عالی رتبه نظامی با سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده ناجا و فرمانده قرارگاه اربعین نیروی انتظامی جمهوری اسلامی دیدار و گفت و گو کرد. 


در این دیدار 2 طرف بر تامین امنیت زائران تاکید کردند و نحوه تردد آنها از مرزهای مشترک را مورد بررسی قرار دادند، تسهیل در روند تردد زائران و بررسی مسایل مرزی از دیگر مسائل مطرح شده در این دیدار بود. 


سپهبد محمد در حاشیه این دیدار بر همکاری مطلوب ایران و عراق در زمینه تامین امنیت مرزها تاکید کرد و گفت: از تمام توان برای تامین امنیت زائران اربعین حسینی استفاده می کنیم. 


به گزارش تحلیل ایران، بر اساس پیش بینی ها، در اربعین امسال بیش از 2 میلیون زائر برای شرکت در آیین اربعین حسینی وارد کشور عراق می شوند که بخش مهمی از این زائران مسیر ایلام - عراق را بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا برای تردد انتخاب می کنند. 


مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد. 


منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :