موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی تردد

a/106901 :کد

ترددزوار

تردد زائرین روسیه از مرزمهران

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۱
تعداد بازدید : ۱۳۴   
 تحلیل ایران -تردد زائرین روسیه از مرزمهران

گروهی از زائران کشور روسیه عصر سه شنبه برای حضور در کربلا معلی و شرکت در آیین اربعین حسینی از مرز بین المللی مهران راهی کشور عراق شدند.

 گروهی از زائران کشور روسیه عصر سه شنبه برای حضور در کربلا معلی و شرکت در آیین اربعین حسینی از مرز بین المللی مهران راهی کشور عراق شدند.

 

 به گزارش تحلیل ایران؛ این گروه از زائران با در دست داشتن پرچم کشور روسیه در حالی که لباس های مشکی بر تن داشتند، به زبان روسی شعارهایی در وصف سید و سالار شهیدان سر می دادند. 


این زائران که مسلمان و دارای مذهب شیعه بودند عشق به سید و سالار شهیدان دشت کربلا را مهمترین هدف خود از حضور در آیین اربعین اعلام کردند.


در کنار زائران روسی، شماری از زائرانی دیگر کشورهای مسلمان از جمله آذربایجان، ترکیه و پاکستان نیز در روزهای اخیر از مرز مهران برای رسیدن به کربلای راهی عراق شدند. 


به گزارش تحلیل ایران، بر اساس پیش بینی ها، در اربعین امسال بیش از 2 میلیون زائر برای شرکت در آیین اربعین حسینی وارد کشور عراق می شوند که بخش مهمی از این زائران مسیر ایلام - عراق را بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا برای تردد انتخاب می کنند. 


اکنون تعداد بی شماری از زائران اربعین حسینی برای سفر به کربلا در پایانه مرزی مهران حضور دارند. 


جاده های منتهی به این پایانه مرزی از شهر مهران بسته شده و زائران با پیاده در راه مرز هستند، ترافیک در جاده های منتهی به شهر مهران نیز سنگین گزارش شده است. 


ارگان های محتلف و خیران با برپایی ایستگاه هایی در پایانه مرزی مهران به پذیرایی از زائران مشغول هستند و اردوگاه های نیز برای اسکان شبانه زائران در مرز مهران پیش بینی شده که مملو از زائران خسته است تا پس از ساعتی استراحت مهران را به مقصد شهرهای مذهبی عراق ترک کنند.


مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام

قرار دارد. منبع:ایرنا

 

 

                               

تردد     زوار     روسیه     مرزمهران     ایلام    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :