موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی ترددماشین

a/106904 :کد

رئیس پلیس راه کشور گفت:

تردد در جاده ایلام-مهران به کندی صورت می گیرد

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۴
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -تردد در جاده ایلام-مهران به کندی صورت می گیرد

رئیس پلیس راه کشور روز چهارشنبه درگفت و گویی خبری اظهار کرد: بدلیل ازدحام جمعیت وتراکم زیادخودرو تردددراین مسیر ۸۵کیلومتری با کندی وتاخیرزیاددرحال انجام است.

  رئیس پلیس راه کشور روز چهارشنبه درگفت و گویی خبری اظهار کرد: بدلیل ازدحام جمعیت وتراکم زیادخودرو تردددراین مسیر 85کیلومتری با کندی وتاخیرزیاددرحال انجام است.


به گزارش تحلیل ایران؛سردار محمدحسین حمیدی  افزود: براساس تصمیمات مسئولان ستاد مرکزی اربعین ورود خودروهای زائران از سمت استان های بالادستی ایلام به سمت مهران مسدود شده و این خودروها به سمت مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان هدایت می شوند.


وی تاکید کرد: هم اکنون از پنج کیلومتر مانده به شهر مهران اجازه تردد به خودروهای شخصی داده نمی شود و این خودروها به پارکینگ های در نظر گرفته شده در این منطقه هدایت می شوند.


وی یادآور شد: این موضوع باعث شده سرنشینان این خودروها مجبور باشند مسافتی حدود 10 کیلومتر تا پل زائر در خروجی شهر مهران به سمت پایانه مرزی را بصورت پیاده طی کنند که خود این موضوع نیز مشکلاتی ایجاد کرده است.


وی از آن دسته زائران اربعین حسینی که هنوز مرز خروجی خود را انتخاب نکرده اند درخواست کرد بدلیل ازدحام بیش از اندازه جمعیت در مهران و تراکم خودرو در راه های ارتباطی منتهی به مهران در صورت امکان از مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان تردد کنند.


سردار حمیدی به رانندگان توصیه کرد با توجه به حجم بالای ترددها در جاده های منتهی به مهران و اینکه پس از رسیدن به مرز نیز باید چند ساعت معطل شوند در صورت امکان در طول مسیر استراحت کرده و سپس ب سمت مهران حرکت کنند تا خدای نکرده شاهد وقوع حوادث ناگوار رانندگی نباشیم.


وی با بیان اینکه در بازگشت زائران اربعین نیز حتما شاهد ترافیک سنگین تری در جاده های مهران به سمت ایلام و دیگر شهرهای این استان هستیم، افزود: رانندگان با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و همکاری با عوامل پلیس مستقر در مسیرهای ارتباطی از سرعت و سبقت غیر مجاز خودداری کنند تا سفر ایمنی داشته باشند.


بر اساس پیش بینی ها، در اربعین امسال بیش از 2 میلیون زائر مسیر ایلام - عراق را بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا برای تردد انتخاب می کنند. 

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :