موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مواد غذایی

a/106910 :کد

بخشدار کلات مورموری گفت:

پنج تن مواد غذایی از طرف مردم مورموری به مرزمهران ارسال شد

  چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۶
تعداد بازدید : ۱۳۷   
 تحلیل ایران -پنج تن مواد غذایی از طرف مردم مورموری به مرزمهران ارسال شد

بخشدار کلات مورموری گفت:تاکنون ۸۰ میلیون ریال وجه نقد و بیش از پنج تن مواد غذایی از طرف مردم مسلمان و ولایتمدار این بخش جمع آوری و به ستاد استانی اربعین حسینی در شهرستان مرزی مهران ارسال شد.

بخشدار کلات مورموری گفت:تاکنون 80 میلیون ریال وجه نقد و بیش از پنج تن مواد غذایی از طرف مردم مسلمان و ولایتمدار این بخش جمع آوری و به ستاد استانی اربعین حسینی در شهرستان مرزی مهران ارسال شد.


به گزارش تحلیل ایران؛حجت هادیزاده اظهار کرد: در هفته جاری تعداد زیادی از زائرین مرقد مطهر سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از راه های ارتباطی این بخش عازم عتبات عالیات برای شرکت در کنگره بزرگ اربعین سرور آزادگان جهان شدند.


وی از آمادگی ادارات و نهادهای دولتی، مدارس و اماکن مذهبی مورموری برای خدمت رسانی و اسکان زائران خبر داد و افزود: اغلب مسافران و زائرانی که از مسیر جاده بخش کلات مورموری عازم کربلای معلی می شوند از استان های لرستان، مرکزی و قم هستند.

هادیزاده با اشاره به اینکه سال گذشته 600 دستگاه خودرو حامل زائران امام حسین(ع) هنگام برگشت از مورموری عبور کردند، تاکید کرد: پیش بینی می شود امسال بیش از یک هزار دستگاه خودرو زائران مراسم عظیم اربعین در برگشت مسیر مهران - دهلران - مورموری را برای عزیمت به شهرهای خود انتخاب کنند.

 


وی یادآور شد: همه دستگاه های دولتی، تشکل های مذهبی و احاد مردم با تمام امکانات پذیرایی، بهداشتی و درمانی، تدارکاتی و خوابگاهی در این بخش آماده استقبال و پذیرایی از زائران کربلای معلی در مسیر برگشت از کنگره جهانی اربعین ارباب بی کفن و تنهاترین سردار خاندان عصمت و طهارت(ع) هستند.


به گزارش تحلیل ایران، بر اساس پیش بینی ها، در اربعین امسال بیش از 2 میلیون زائر مسیر ایلام - عراق را بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا برای تردد انتخاب می کنند. 
مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد. 


بخش کلات مورموری با 12 هزار نفر جمعیت در 60 کیلومتری جنوب شرق آبدانان قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :