موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بازگشت زوار

a/107036 :کد

استاندار ایلام گفت؛

صد هزار زائراربعین ازمرزمهران به کشور بازگشتند

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۱
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -صد هزار زائراربعین ازمرزمهران به کشور بازگشتند

استاندارایلام گفت: ۱۰۰ هزار زائر اربعین بعد از زیارت حرم مطهر ائمه اطهار (ع) در شهرهای مذهبی عراق از طریق مرز مهران به کشور باز گشته اند.

استاندارایلام گفت: 100 هزار زائر اربعین بعد از زیارت حرم مطهر ائمه اطهار (ع) در شهرهای مذهبی عراق از طریق مرز مهران به کشور باز گشته اند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛محمدرضا مروارید افزود: با توجه به آغاز موج بازگشت زائران اربعین از کشور عراق تامین امکانات ضروری در مسیرهای بازگشت و ورود به مرز و شهر مهران در اولویت مسئولان ستاد اربعین استان ایلام قرار گرفته است.

 

مروارید تاکید کرد: به همین منظور با همکاری وزارت نیرو یک میلیون بطری آب معدنی تامین، ذخیره سازی شده تا در مسیر پایانه مرزی مهران تا پارکینگ بزرگ اربعین بین زائران بازگشتی توزیع شود.

 

وی یادآور شد: همچنین برای انتقال زائران اربعین از مهران در مسیر بازگشت از عتبات عالیات سه هزار دستگاه اتوبوس با همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تامین شده تا نسبت به انتقال زائران از مهران به شهرهای مختلف کشور به صورت روزانه اقدام کنند.

 

رئیس ستاد اربعین استان ایلام اضافه کرد: در صورت نیاز یک هزار و 700 دستگاه اتوبوس نیز از امکانات ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای انتقال زائران از مهران به دیگر نقاط کشور بکارگیری می شود.

 

مروارید گفت: همچنین با توجه به ترافیک سنگین پایانه مرزی مهران تا ایلام در صورت نیاز مسیر مهران به ایلام یک طرفه خواهد شد و جاده ایلام - ملکشاهی - مهران نیز بعنوان جاده جایگزین برای مسیر رفت به سمت مهران در نظر گرفته شده است.

 

استاندار ایلام شامگاه چهارشنبه با حضور در شهر مرزی مهران از موکب های پذیرایی، مراکز اسکان و امکانات امدادی، خدماتی و درمانی این شهر برای استفاده زائران در مسیر برگشت از عتبات عالیات بازدید و دستورهای لازم را برای رفع مشکلات و نواقص صادر کرد.

                               

بازگشت     زوار     مرزمهران     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :