موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست هواشناسی

a/107062 :کد

مدیرکل هواشناسی ایلام گفت:

هوای استان سردتر می شود

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -هوای استان سردتر می شود

مدیرکل هواشناسی ایلام گفت: از ابتدای هفته آینده دمای هوای مناطق مختلف این استان به میزان ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

مدیرکل هواشناسی ایلام گفت: از ابتدای هفته آینده دمای هوای مناطق مختلف این استان به میزان 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛یوسف شیخ الملوکی اظهار کرد: زائران باید در طول سفر اربعین به علت افت محسوس دما لباس و پوشاک گرم همراه داشته باشند.

 

وی افزود: در حال حاضر وزش باد و ابرناکی هوا و احتمال بارش های رگباری همراه با رعد و برق بویژه در ارتفاعات از مهمترین وضعیت جوی استان ایلام است.

 

شیخ الملوکی یادآور شد: گرد و غبار ضعیف موجود در هوای شهرستان مهران تا حدودی موجب کاهش دید زائران شده است اما این ریزگردها محلی بوده و متاثر از گرد و غبار عراق نیست.

 

وی گفت: اواخر هفته آینده سیستم ناپایدار جوی وارد استان می شود که اطلاعات جامع و دقیق در خصوص این سامانه بارشی در روزهای آینده اعلام می شود.

 

با توجه به در پیش بودن آیین های اربعین حسینی و حضور میلیون زائران در شهرهای مذهبی عراق، هوای استان های کربلا و نجف نیز همچون استان ایلام در روزهای آینده با کاهش محسوس دما مواجه است و زائران باید لباس گرم استفاده کنند، همچنین پدیده گرد و غبار در جنوب عراق در حال شکل گیری است.

                               

هواشناسی     کاهش دما     ایلام            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :