موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اسکان زوار

a/107064 :کد

جایدری گفت؛

آمادگی ۱۵مدرسه مهران برای اسکان زوار

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۱۳۹   
 تحلیل ایران -آمادگی ۱۵مدرسه مهران برای اسکان زوار

معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام با اشاره به تعطیلی مدارس مهران در روز شنبه افزود: ۱۵مدرسه در شهر مهران وجود دارد که با توجه به موج بازگشت زائران برای اسکان آماده شده اند.

معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام با اشاره به تعطیلی مدارس مهران در روز شنبه افزود: 15مدرسه در شهر مهران وجود دارد که با توجه به موج بازگشت زائران برای اسکان آماده شده اند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ اظهار کرد: هر یک از این مدارس به امکانات اولیه نظیر پتو و موکت با مشارکت هلال احمر، کمیته امداد و بهزیستی تجهیز شده اند.

 

وی با بیان این که همچنین یک زائر سرا با ظرفیت 250 نفر در مرز مهران برای اسکان زائران پیش بینی شده است گفت: آموزش و پرورش به عنوان عضو ستاد اسکان اربعین آمادگی دارد از ظرفیت تمامی مراکز آموزشی در مهران برای اسکان زائران در صورت تجهیز از سوی دستگاه های مربوطه استفاده کند.

 

معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان ایلام از تشکیل ستاد اسکان اضطراری در مرز مهران برای زائران اربعین خبر داد و گفت: از تمامی ظرفیت های این سازمان برای اسکان مطلوب زائران اربعین در زمان بازگشت از عتبات عالیات استفاده خواهد شد.

 

حجم بالای زائران ورودی و خروجی این روزها مهران را تبدیل به یک شهر با جمعیت چند صد هزار نفری کرده است و همه امکانات این شهرستان برای ارائه خدمات مطلوب به زائران بسیج شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، بر اساس پیش بینی ها، در اربعین امسال بیش از 2 میلیون زائر مسیر ایلام - عراق را بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا برای تردد انتخاب می کنند.

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                               

اسکان     زوار     مدارس     مهران     ایلام    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :