موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی زائران اربعین

a/107066 :کد

فرماندار مهران گفت؛

از صبح امروز هیچ زائری از مرز مهران خارج نشده است

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۳
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -از صبح امروز هیچ زائری از مرز مهران خارج نشده است

فرماندارمهران با بیان اینکه از مرز زرباطیه عراق در مقابل مرز مهران فقط اجازه ورود زائران برگشته از عتبات عالیات به کشورمان داده می شود، افزود: از صبح امروز هیچ زائری از مرز مهران خارج نشده است.

فرماندارمهران با بیان اینکه از مرز زرباطیه عراق در مقابل مرز مهران فقط اجازه ورود زائران برگشته از عتبات عالیات به کشورمان داده می شود، افزود: از صبح امروز هیچ زائری از مرز مهران خارج نشده است.

 

به گزارش تحلیل ایران؛مراد ناصری اظهار کرد: هم اکنون جمعیت زیادی از زائران در پایانه مرزی مهران حضور دارند و بدلیل بسته شدن مرز امکان خروج آنها وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه از مرز زرباطیه عراق در مقابل مرز مهران فقط اجازه ورود زائران برگشته از عتبات عالیات به کشورمان داده می شود، افزود: از صبح امروز هیچ زائری از مرز مهران خارج نشده است.

 

ناصری تاکید کرد: مسئولان مرز زرباطیه عراق بدلیل آنچه ناتوانی از ازائه خدمات به حجم بالای زائران در این کشور اعلام شده است از پذیرش زائران ایرانی از مرز مهران خودداری می کنند

 

وی با اشاره به اینکه به هیچ عنوان اجازه خروج از مرز مهران داده نمی شود، یادآور شد: افرادی که هم اینک در پایانه مرزی و شهر مهران حضور دارند با در دست داشتن مدارک قانونی برای خروج از کشور به مرزهای استان خوزستان مراجعه کنند.

 

فرماندار مهران اضافه کرد: بدلیل حجم بالای زائران در مسیر پل زائر به پایانه مرزی مهران تردد وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس ها برای انتقال زائران بازگشته از عتبات عالیات نیز با کندی انجام می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، براساس تصمیمات مسئولان ستاد مرکزی اربعین ورود خودروهای زائران از سمت استان های بالادستی ایلام به سمت مهران مسدود شده و این خودروها به سمت مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان هدایت می شوند.

 

بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام تاکنون بیش از یک میلیون نفر از مرز مهران تردد کرده اند این مرز بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است.
مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :