موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی اردوگاه

a/107096 :کد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان؛

اردگاه اضطراری باظرفیت۱۰هزارنفردرمهران دایر می شود

  پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : ۱۳۲   
 تحلیل ایران -اردگاه اضطراری باظرفیت۱۰هزارنفردرمهران دایر می شود

با توجه به موج بازگشت زائران اربعین حسینی احداث اردگاه اضطراری اسکان زائران در مهران با ظرفیت ۱۰ هزارنفردر دستور کار این جمعیت قرار گرفته است.

با توجه به موج بازگشت زائران اربعین حسینی احداث اردگاه اضطراری اسکان زائران در مهران با ظرفیت 10 هزارنفردر دستور کار این جمعیت قرار گرفته است.

 

به گزارش تحلیل ایران؛محمد سلیمانی افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته این اردگاه در محل پایانه برکت با 2 هزار تخته چادر گروهی برای اسکان زائران دایر خواهد شد.

 

به گفته وی، استفاده از ظرفیت نیروهای امدادگر هلال احمر سایر استان های کشور برای کمک رسانی و خدمات دهی به زائران اندیشیده شده که در نخستین مرحله قرار است در برپایی اردوگاه اضطراری امدادگران جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه مشارکت کنند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام گفت: از 20 آبان ماه تاکنون پنج هزار و 953 زائر در شهرستان مرزی مهران توسط این جمعیت در 14 مکان اقامتی موقت اسکان یافته اند.

 

وی افزود: امدادگران این جمعیت همچنین از 20 آبان تاکنون به 24 حادثه رانندگی زائران اربعین حسینی در جاده های منتهی به مرز بین المللی مهران در حوزه استحفاظی استان ایلام امداد رسانی کرده اند.

 

وی تعداد مجروحان این حوادث که به مراکز درمانی اعزام شده اند را 102 نفر اعلام کرد و یادآور شد: در این مدت هشت هزار و 281 زائر در مسیرهای پیوندی به مهران از خدمات درمانی و امدادی این جمعیت برخوردار شدند.

 

به گفته مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام، در این مدت همچنین به صورت رایگان از 489 زائر آزمایش فشار خون و قند خون گرفته شده است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر ایلام اضافه کرد: امداد رسانی این جمعیت از طریق 23 پایگاه، سه فروند بالگرد، 30 تیم موتوری امداد و نجات و به کارگیری 200 امدادگر در حال انجام است.

 

وی ادامه داد: عملیات امدادرسانی در زمان بروز حوادث احتمالی به زائران در شهرستان و مرز مهران از طریق 40 دستگاه آمبولانس، 10 خودرو ست نجات و هشت دستگاه موتور آمبولانس انجام می شود.

 

سلیمانی گفت: در صورتی که به تشخیص ستاد اربعین استان ایلام زمین برای برپایی اردوگاه در اختیار این نهاد قرار گیرد هلال حمر از آمادگی کامل برای ایجاد و تجهیز این اردوگاه به منظور اسکان اضطراری زائران برخوردار است.

 

وی یادآور شد: هلال احمر در اربعین امسال از سوی ستاد اربعین استان بعنوان مسئول کمیته امداد و نجات تعیین شده و برای کار خدمات دهی به زائران حسینی را در حوزه امداد و نجات بر عهده دارد.

 

به گفته سلیمانی، خدمات رسانی جمعیت هلال احمر در ایام اربعین امسال به زائران از 20 آبان آغاز و تا 10 روز بعد از اربعین حسینی نیز ادامه دارد.

 

بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام تاکنون بیش از یک میلیون نفر از مرز مهران تردد کرده اند این مرز بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است.

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                               

اردوگاه     اسکان     زوار     مرزمهران     ایلام    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :