موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بازگشت زوار

a/107189 :کد

جانشین فرمانده ناجا گفت؛

بیش از۵۰درصد زوارازطریق مرزمهران به کشوربازخواهندگشت

  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۸
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -بیش از۵۰درصد زوارازطریق مرزمهران به کشوربازخواهندگشت

جانشین فرمانده ناجابا بیان اینکه موج بازگشت زائران ازعتبات عالیات آغاز شده است،پیش بینی کرد بیش از ۵۰درصد از زائرانی که به عراق رفته اندبدلیل نزدیکی و کوتاهی مسیر،مرز مهران رابرای بازگشت انتخاب کنند.

جانشین فرمانده ناجابا بیان اینکه موج بازگشت زائران ازعتبات عالیات آغاز شده است،پیش بینی کرد بیش از 50درصد از زائرانی که به عراق رفته اندبدلیل نزدیکی و کوتاهی مسیر،مرز مهران رابرای بازگشت انتخاب کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ سردار اسکندر مومنی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در پایانه مرزی مهران اظهار کرد: با وجود انسداد مرز مهران از سوی طرف عراقی و ممانعت از ورود زائران ایرانی، همچنان ده ها هزار زائر در پایانه مرزی این شهر مانده اند.

 

جانشین فرمانده ناجا از ادامه اجرای محدودیت های ترافیکی در جاده های ارتباطی منتهی به مهران خبر داد و تاکید کرد: تمام توان نیروی انتظامی برای بازگشت زائران در نظر گرفته شده است.

 

سردار مومنی با اشاره به اینکه تراکم خودروهای پارک شده در مهران چهار برابر ظرفیت این شهر است، یادآور شد: مرز مهران همچنان مسدود است و دولت عراق هیچ برنامه ای برای بازگشایی این مرز تا پایان فرآیند خروج زائران اربعین از این کشور ندارد.

 

براساس اعلام مسئولان ستاد اربعین استان ایلام تا روز گذشته بیش از یک میلیون زائر از مرز بین المللی مهران وارد کشور عراق شدند و فرآیند بازگشت زائران نیز آغاز شده و تاکنون بیش از 250 هزار زائر از این طریق وارد کشور شده اند.

 

مرز مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام بدلیل کوتاهی مسیر و نزدیکی به شهرهای مذهبی عراق و امنیت مطلوب، مهمترین کانون تردد زائران به عتبات عالیات محسوب می شود.

                               

بازگشت     زوار     مرزمهران     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :