موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/107196 :کد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت؛

به ۲۱۰هزار زائرخدمات درمانی ارائه شده است

  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۱
تعداد بازدید : ۴۳۴   
 تحلیل ایران -به ۲۱۰هزار زائرخدمات درمانی ارائه شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در مدت تردد زائران به ۲۱۰ هزار و ۳۰۴ نفر از زائران اربعین حسینی خدمات درمانی ارایه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در مدت تردد زائران به 210 هزار و 304 نفر از زائران اربعین حسینی خدمات درمانی ارایه شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران؛دکتر علی دل پیشه با بیان این که مراجعاتی به درمانگاه ها و بیمارستان صحرایی مستقر در مرز شده که عمدتا بیماری های معمولی بوده است افزود: با وجود خیل جمعیت اما فرایند آموزش های بهداشتی به زائران، نظارت بر فرایند ضدعفونی کردن سرویس های بهداشتی، بیماریابی، غربالگری بیماران، کنترل آب آشامیدنی و مواردی که ارتباط با سلامت زائران دارد موجب شده تا بیماری خاصی در منطقه شیوع پیدا نکند.

 

وی در مورد موج بازگشت زائران هم یادآور شد: هر چند تعداد زائران در برگشت زیاد است اما همه شرایط بهداشتی برای آنها فراهم شده و تجهیزیات و امکانات موجود در مرز جوابگوی نظارت بر سلامت زائران است.

 

دل پیشه افزود: از این تعداد 155 هزار و 868 بیمار غیرتصادفی بوده که در بیمارستان ها و درمانگاه ها مورد ویزیت قرار گرفته اند و از مجموع این بیماران غیرتصادفی، 154 هزار و 314 نفر به صورت سرپایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی درمان شده اند و تعداد 2 هزار و 598 نفر نیز بستری شده اند.

 

وی اظهار کرد: در حوزه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی 115 نیز تعداد 51 هزار و 770 نفر در محل خدمات دریافت کرده اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: همچنین یک هزار و 39 نفر نیز در جریان تردد خود در استان ایلام دچار سانحه تصادف شده که توسط آمبولانس های اورژانس 115 به بیمارستان های مرکز استان اعزام شده اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، بر اساس پیش بینی ها، در اربعین امسال بیش از 2 میلیون زائر مسیر ایلام - عراق را بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا برای تردد انتخاب می کنند.


مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                               

خدمات     بهداشتی     زوار     مرزمهران     ایلام    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :