موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بازگشت زوار

a/107198 :کد

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام؛

تاکنون ۲۵۰زائر ازطریق مرزمهران وارد کشور شده اند

  جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -تاکنون ۲۵۰زائر ازطریق مرزمهران وارد کشور شده اند

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با اشاره به آغاز موج بازگشت زائران درمرزمهران،اضافه کرد:روز گذشته ۶۰هزار زائرازاین مرزواردکشورشدند ودرمجموع ۲۵۰زائرازطریق مرزمهران واردکشورشدند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با اشاره به آغاز موج بازگشت زائران درمرزمهران،اضافه کرد:روز گذشته 60هزار زائرازاین مرزواردکشورشدند ودرمجموع 250زائرازطریق مرزمهران واردکشورشدند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛حسین کلانتری در پایانه مرزی مهران اظهار کرد: همچنین ده ها دستگاه اتوبوس برای انتقال و بازگشت زائرانی که بدون روادید و مدارک قانونی خروج از کشور به پایانه مرزی مهران سفر کرده اند، اختصاص یافته است.

 

وی با تاکید بر این که امکان خروج زائران و تردد به عتبات عالیات از طریق مرز مهران وجود ندارد اضافه کرد: زائرانی که دارای مدارک معتبر باشند به مرزهای جنوبی هدایت شده و دیگر زائران به منازل خود بازگشت داده می شوند.

 

کلانتری با بیان این که مراجعه زائران بدون گذرنامه و روادید معتبر به مرز مهران باعث اختلال در تردد زائران شد اظهار کرد: در حال حاضر نیز مرز مهران همچنان از طرف مسئولان عراقی بسته است.

 

براساس اعلام مسئولان ستاد اربعین استان ایلام تا روز گذشته بیش از یک میلیون زائر از مرز بین المللی مهران وارد کشور عراق شدند و فرآیند بازگشت زائران نیز آغاز شده و تاکنون بیش از 200 هزار زائر وارد کشور شده اند.

 

مرز مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام بدلیل کوتاهی مسیر و نزدیکی به شهرهای مذهبی عراق و امنیت مطلوب، مهمترین کانون تردد زائران به عتبات عالیات محسوب می شود.

                               

تردد     زوار     مرزمهران     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :