موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انتشار کتاب

a/107291 :کد

مسئول امور فرهنگی ارشاد ایلام؛

افزایش ۲۵درصدی چاپ کتاب در استان

  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۱
تعداد بازدید : ۱۴۴   
 تحلیل ایران -افزایش ۲۵درصدی چاپ کتاب در استان

مسئول امور فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد ایلام ازافزایش ۲۵درصدی چاپ کتاب دراین استان خبردادوتاکیدکرد: ۹۰هزار نسخه کتاب درنیمه اول امسال دراستان چاپ شدکه درمقایسه با پارسال ۲۵درصد بیشتراست.

مسئول امور فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد ایلام ازافزایش 25درصدی چاپ کتاب دراین استان خبردادوتاکیدکرد: 90هزار نسخه کتاب درنیمه اول امسال دراستان چاپ شدکه درمقایسه با پارسال 25درصد بیشتراست.

 

به گزارش تحلیل ایران؛منصور محبی اظهار کرد: برای خرید هفت هزار جلد کتاب در قالب 90 عنوان، 500 میلیون ریال اعتبار اختصاص و هزینه شده است.

 

وی موضوع کتاب های خریداری شده را دین، فرهنگ و ادبیات بومی و محلی، آداب و رسوم مردم استان و دفاع مقدس

 

اعلام کرد و افزود: همچنین از مجموع کتاب های خریداری شده آثار ارزشمند بصورت ویژه برای حمایت به معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می شوند.

 

محبی همچنین از افزایش 25 درصدی چاپ کتاب در این استان خبر داد و تاکید کرد: 90 هزار نسخه کتاب در نیمه اول امسال در استان چاپ شد که در مقایسه با پارسال 25 درصد بیشتر است.

 

وی موضوع این کتاب ها را اجتماعی، دینی، علمی، ادبی، درسی، تاریخ، کودک و نوجوان، فرهنگ بومی و محلی، شعر کردی و دفاع مقدس اعلام کرد که توسط نویسندگان متعهد به چاپ رسیده است.

 

محبی توزیع کتاب بین مراکز فرهنگی، دانشگاهی، آموزشگاه ها و مساجد را از جمله اقدام های این اداره کل برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در استان برشمرد.

 

به گفته مسئول امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد ایلامی ایلام، اکنون 24 ناشر و 280 نویسنده کار نگارش و نشر کتاب در این استان را انجام می دهند.

24تا 30 آبان بعنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

                               

افزایش     انتشار     کتاب     ایلام        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :