موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هلال احمر

a/107302 :کد

سلیمی گفت؛

فعالیت ۷۹پایگاه هلال احمردرخوزستان وایلام جهت خدمت به زوار

  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۴
تعداد بازدید : ۱۶۱   
 تحلیل ایران -فعالیت ۷۹پایگاه هلال احمردرخوزستان وایلام جهت خدمت به زوار

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت:در مجموع ۷۹ پایگاه در ۲ استان خوزستان و ایلام و ۸۰ پایگاه نیز در استان های منتهی به ایلام آماده ارائه خدمت به زائران هستند.

سرپرست معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت:در مجموع 79 پایگاه در 2 استان خوزستان و ایلام و 80 پایگاه نیز در استان های منتهی به ایلام آماده ارائه خدمت به زائران هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛مرتضی سلیمی اظهارکرد:سه قرارگاه جمعیت هلال احمر در مهران، شلمچه، و چذابه از نظر تجهیزات تقویت شده و جمعیت هلال احمر استان های معین لرستان و کرمانشاه نیز برای بازگشت زائران در حال آماده باش کامل هستند و استان کرمانشاه نیز در مرز مهران با 200 نیرو مستقر شده است.

 

وی افزود: برای اسکان بهتر و بیشتر زائران اربعین اردوگاهی به استعداد 500 تخته چادر در مرز مهران برپا کرده ایم و مدارس شهر مهران نیز برای اسکان اضطراری زائران آماده و تجهیز شده اند.

 

سلیمی یادآور شد: تجهیزات سه قرارگاه را از نظر تجهیزات آمبولانسی به 2 برابر افزایش داده و 6 فروند بالگرد نیز برای انتقال اضطرای زائران آسیب دیده در ایلام و مهران مستقر کرده ایم که از این تعداد سه فروند بالگرد در مهران هستند.

 

بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام بیش از یک میلیون نفر از مرز مهران خارج شده و حدود 350 هزار نفر نیز وارد شده اند، این مرز بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است.

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :