موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی زائران اربعین

a/107304 :کد

معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان

۱۵ مدرسه مهران درخدمت زوار اربعین

  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۴
تعداد بازدید : ۱۱۵   
 تحلیل ایران -۱۵ مدرسه مهران درخدمت زوار اربعین

معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان ایلام گفت:این زائران در مسیر بازگشت از عتبات عالیات در ۱۵مدرسه شهرستان مرزی مهران اسکان داده شدند.

 معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان ایلام گفت:این زائران در مسیر بازگشت از عتبات عالیات در 15مدرسه شهرستان مرزی مهران اسکان داده شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران؛ یداله جایدری با اشاره به تعطیلی مدارس مهران در روز شنبه افزود: تمامی مدارس این شهر با توجه به موج بازگشت زائران اربعین حسینی برای اسکان آماده شده و ظرفیت اسکان 6 هزار نفر را در طول شبانه روز دارند.

 

وی اظهار کرد: هر یک از این مدارس به امکانات اولیه نظیر پتو و موکت با مشارکت هلال احمر، کمیته امداد و بهزیستی تجهیز شده اند.

 

وی با بیان اینکه همچنین یک زائر سرا با ظرفیت 250 نفر در مرز مهران برای اسکان زائران پیش بینی شده ، گفت: آموزش و پرورش بعنوان عضو ستاد اسکان اربعین آمادگی دارد از ظرفیت تمامی مراکز آموزشی در مهران برای اسکان زائران در صورت تجهیز از سوی دستگاه های مربوطه استفاده کند.

 

در اربعین امسال بیش از یک میلیون زائر مسیر ایلام - مهران - عراق را بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا برای تردد انتخاب کردند.

 

مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.

                               

مدرسه     مهران     اسکان     زوار     ایلام    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :